X

Vai esam gatavi vides pārmaiņām 2021. gada 3. septembris

Vai esam gatavi vides pārmaiņām

2021. gada 2x2 “Bez robežām” vasaras seminārā pirmo reizi bija iekļauta ievirze ar uzsvaru uz klimata pārmaiņām pilsētās. Klimats kļūst arvien degošāka tēma, izjutām tā pārmaiņas gan šī gada neparasti karstajos vasaras mēnešos, kā arī bargajā ziemā un pavasarī gada sākumā. Šīs ievirzes dalībnieki ne tikai iepazinās ar klimata pārmaiņu izaicinājumiem, bet arī pārrunāja dažādus risinājumus to samazināšanā un pielāgošanos izmaiņām. Aizrautīgi tika apspriesti veidi, kā ieviest klimatam un videi draudzīgākus paradumus savā ikdienā, kā, piemēram, sabiedriskā transporta izmantošanu, atkritumu šķirošanu un apzinīgāku pārtikas uzglabāšanu.

Ievirzes laikā dalībnieki arī pārrunāja izmaiņas, kurām jānotiek pilsētas, valsts vai arī globālā līmenī, lai veicinātu klimata pārmaiņu ierobežošanu. Pateicoties lieliskajai vieslektorei Karīnai Plotņikovai, kura strādā lēnās modes zīmolā “Be with”, dalībnieki ievirzes otrajā dienā varēja tuvāk iepazīties ar ilgtspējas problēmām apģērbu ražošanas industrijā un izpētīt dažādu pazīstamu modes zīmolu ražošanas grēkus un “zaļmaldināšanas” metodes.

Intensīvās nedēļas pārrunu, prezentāciju un uzdevumu kulminācija bija ievirzes izbraukums uz Talsiem. Ar atvērtāku skatu uz vides tematiku dalībnieki pētīja pilsētas ilgtspējību un devās elektroauto uzlādes staciju un atkritumu šķirotavu meklējumos. Talsos priecājāmies par pilsētas dabu, apspriedām gan vietējo, gan nejaušo mākslu, atklājām jaukas kafejnīcas ar ļoti garšīgu kafiju un kūciņām, kā arī Andra Kalnozola populārās grāmatas “Kalendārs mani sauc” slaveno “Stūrīti” (grāmatas lasītāji zinās, par ko iet runa).

Kopumā 2x2 klimata pārmaiņu ievirzē pavadītais laiks cieši paliks atmiņā vērtīgo diskusiju, gudro dalībnieku un jautrās apmaldīšanās (kāda mums gadījās atpakaļceļā cauri Kurzemes mežiem) dēļ.

Indra Levite, ievirzes “Nākotnes pilsētas: gatavas pārmaiņām?” vadītāja

Nodibinājumam 2x2 ir piešķirts sabiedriskā labuma statuss. Ja Tev ir iespēja atbalstīt semināru, būsim ļoti pateicīgi!