X

Trešā diena "Rezidencē Kurzeme" 2016. gada 10. jūlijs

Trešā diena

Visi priecīgi, jo nometnes 3 diena var sākties. Jau atkal mums bija savs īpašais modinātājs, kurš uzmodināja visu nometni. Rīts kā ierasts, karoga pacelšana un dziesma. Un tad ievirzes. Lūk, neliels ieskats dažās no tām:

Vadi sevi, vadi citus

Pirmajā dienā VSVC dalībnieki pārrunāja to, kādas īpašības piemīt gandrīz vai visiem spēcīgiem līderiem.  Īpašību/spēju saraksts bija gana garš - dažkārt ar negatīvu pieskaņu - viltība, egoisms, nežēlība... Bet pārsvaru tomēr ieguva tādās īpašības kā drosme, vīzija, mērķtiecība, pašpārliecinātība, noteiktība, harisma un spēja skaidri komunicēt. 9. jūlijā ievirze apskatījās tieši komunicēšanas vai sazināšanās jomu. Daži brīvprātīgie izmēģināja uzdevumu spontāni runāt par uz vietas uzdoto tēmu. Izrādās kā atslēga efektīvai runai slēpjas sagatavotībā!

10. jūlija ievirzē Vadi sevi, vadi citus vieslektore Baiba Rubesa dalījās savā plašājā pieredzē strādājot latviešu sabiedrībā trimdas gados, uzņēmuma Statoil vadībā, Rail Baltica kopuzņēmumā un citur. Viņa uzsvēra, ka līderim nepieciešams skaidri nokomunicēt savu ideju, lai "visi deguni rāda vienā virzienā" (tā, starp citu, esot teicis viņas tēvs, 2x2 dibinātājs Brunis Rubess). Baibasprāt, vadība ir māksla sasniegt neparastu rezultātu strādājot ar parastiem cilvēkiem, līdz ar to, ir būtiski rūpīgi izvēlēties komandu. Viņa arī apliecināja ka tādas īpašības, ko mēdz uzskatīt par sievišķīgām - empātija un spēja cilvēkus nolasīt, padara līderi par spējīgu pārliecināt citus. Ievirzes dalībnieki augsti novērtēja Baibas lekciju, ko viņa kā lieliska stāstniece pilnveidoja ar daudz piemēriem iz dzīves, humoru un sirsnīgu atklātību.

Baiba iesāka ar citātu:

Vadība ir māksla sasniegt neparastus rezultātus, strādājot ar parastiem cilvēkiem.

Tas lika 2x2 nometnes dalībniekiem padomāt par vadītāja lomu un spēju saliedēt komandu kopēju mērķu sasniegšanā. Tāpat lekcijas laikā tika demostrēti uzskates materiāli un video par dažādajiem vadīšanas stiliem, par īpašībām, kas nepieciešamas, lai ieņemtu vadītāja lomu, par ietekmīgākajām sievietēm pasaulē un kāpēc reizēm sievietes ir labākas vadītājas nekā vīrieši.

Apzinies sevi, apzinies ko tu fiziski dari, apzinies savu apkārtni, kas ir tie, kas tevi ietekmē un kas ir tie, kurs tu vēlies ietekmēt. Un ja tiešām gribat būt labi, dariet to labi, draudzīgi un jauki.

 

Sirds. Prāts.

Šo divu dienu laikā ievirze ļāva sajust savu iekšējo “es”. Identitātes viens no jautājumiem ir “kas es esmu?”. Atbildes radīšanā piedalās gan sirds, gan prāts. Un būtiski ir sajust šo mijiedarbību.

Cilvēka attieksmes šodien veido bērnība. Vai negatīvo pieredzi mēs atceramies vairāk kā pozitīvo? Iepriekšējās pieredzes nosaka to, kā Tu reaģē uz notikumie šodien. Negatīvo emociju un sajūtu notveršanas vai pamanīšanas mirklī notiek transformācijas process.

Komandas darbā tika radīti zelta padomi latvieša gara uzturēšanai.

Pēc ievirzēm visiem tik ļoti mīļās aktivitātes – dziedāšana, spirtošana, peldēšanās, vienkārši jauka papļāpāšana un iepazīšanās.

Un protams, projekti. Daži no tiem padalījās arī ar mums.

Rotkalšana

Ja vakar mēs daudz prātojām, spriedām par savām vēlmēm, kāda varētu izskatīties mūsu katra rota, un tika zīmētas pirmās skices, tad šodien jau ķērāmies kārtīgi un nopietni pie paša darba. Zāģējām, kalām, vērpām, likām skābēs, dedzinājām. Un nu jau var manīt mūsu rotu aprises un reālāk iztēloties, kādas tās varētu izskatīties tad, kad būs gatavas. Prieks par jau redzamo!

Video

Ko mēs piedzīvojām šajās 2 dienās? Lūk:

 • 3 intervijas:
  • 3 personības
  • 3 kļūdas
  • 3 piegājieni
 • Iepazīšanos ar tehniku: filmēšanas, skaņošanas, gaismošanas, apstrādes
 • Sarunas par filmēšanas procesu
 • Padomi, kā uzlabot fotografēšanas/filmēšanas prasmes ar telefonu
 • Satikšanās ar foršiem cilvēkiem
 • Reāli darām lietas

 

Virtuve

Visas aknu pastēte
Sastāvdaļas:
 • 1 kg vistu aknas
 • 1 burkāns – rīvēts
 • Saldais krējums 0,30 ml
 • Sviests 75g
 • 2 daivas ķiploku
 • 2 gb lauru lapas
 • Timiāna zars
 • Rozmarīns
 • Sāls, pipari

Pagatavošana:
Sīpolu sacep pannā (olīveļļā), ar burkāniem, ķiplokiem. Pievieno timiānu, rozmarīnu, lauru lapas. Tad pievieno ūdenī noskalotas aknas un sacep. Pārlej ar krējumu un vāra 10 min. Liek blenderī aknas un šķidrumu lej pakāpeniski, lai nav pa šķidru. Iepriekš izlasa timiānu un rozmarīnu. Lej traukā un atdzesē, pārlej pāri kārtiņu ar izkausētu sviestu.

Nātru zupa (15 personām)
Sastāvdaļas:
 • Pērļu grūbas 400 g
 • Kartupeļi 8 gb – kubos griezti
 • Burkāni 8 gb – kubos griezti
 • Žāvētā gaļa 800 g – kubos griezti
 • Kūpinātas cūku ribiņas 800
 • Sīpoli 4 gb – kubiņos
 • Lauru lapas 4 gb
 • Ķiploki 4 daivas – smalki griezti
 • Timiāns, rozmarīna zars
 • Nātres 500 g

Pagatavošana:
Katlā lej 4l ūdeni. Ieliek ribiņas, lauru lapas, timiānu, rozmarīnu un pavāra 10 min (lai gards buljons). Sīpolus ar burkāniem apcep pannā, pievieno ķiplokus. Tad buljonā liek gaļu, sīpolus ar burkāniem, grūbas un pēc 5 min. kartupeļus. Vāra līdz kartupeļi mīksti. Nātres iepriekš noplaucē ar verdošu ūdeni, sagriež smalki. Pievieno beigās. Nogaršo pēc sāls un pipariem.

Mazsālīti gurķi
Sastāvdaļas:
 • 2 kg mazie gurķi
 • 1 L ūdens
 • 3 kāti dilles
 • 2 ē.k. sāls
 • 1 ē.k. cukurs
 • Upeņu lapas

Pagatavošana:
Gurķiem nogirež galus un pārgriež uz pusēm. Šķidrumu sajauc ar pārējām sastāvdaļām. Pārlej puķes. Atstāj uz nakti.

Aktīvā atpūta dabā

Apbruņojušies ar kompasiem, kartēm, ūdens pudelēm, fotogrāfu un viņa suni un vēlmi atrast ceļu atpakaļ uz nometni, šodien devāmies iepazīt tuvējo mežu. Pirmais solis bija mēģināt saprast, kur atrodamies kartē. Otrais – saprast uz kuru pusi ir ziemeļi. Tālāk atlika pats vieglākais – izbrist cauri brikšņiem, salasīt ērces, atvairīties no odiem un izvairīties no nātrēm. Ak, un atrast ceļu pēc tam, kad vairākas reizes jau bijām apmaldījušies. Un tomēr, neskatoties uz mūsu piedzīvojumā saskartajiem šķēršļie, mēs guvām lielisku atziņu – apmaldīties reizēm ir labi, jo tieši maldu ceļi var aizvest pie īstiem dārgumiem. Mūsu gadījumā pie krūmiem ar lielām, sārtām, sulīgām un beztārpainām avenēm

Folkloras un podniecības projekts

Pirmajās dienās folkloras projektā norisinājās spraigas diskusijas par to, kas ir folklora, kā tā tiek svinēta katra māja un, lai gan sākotnēji puse no dalībniekiem apgalvoja, ka ar folkloru iepriekš nav bijis nekāda sakara, sarunu rezultātā noskaidrojās, ka katram jau ir sava folklora, kura, apzināti vai neapzināti, tiek praktizēta katra mājās. Dziesmas skan koši. Divās dienās apskatījām rudens un ziemas laika ritus un tradīcijas. Otrdien gatavosimies Daudzinājumam, kas ir mūsdienīgi ieturēts rituāls ar mērķi daudzināt mums nozīmīgus notikumus/lietas. Šoreiz daudzināsim četrus Latvijas kultūrvēsturiskos novadus, meklējot katra saknes Latvijas zemē. Ciemosies folkloras un seno cīņu kopa „Vilkači.”

Savukārt, podniecības projekta dalībnieki pirmās divas dienas ir raženi pastrādājuši. Ieguvuši prasmes senajā lipināšanas tehnikā un, pievēršot rūpību katram pirkstgalu pieskārienam, ir radīti 75 dažādi priekšmeti- krūzes, bļodas, šķīvji un daudz kas cits. Paspējām pastrādāt ne tikai ar sagatavoto Liepas mālu, bet arī ar kājām izmīcīto, Latgalē ar lāpstu rakto `Akminīšu` mālu. Nākamajās dienās plānots sagatavotos darbus dekorēt, pulēt un žāvēt, lai trešdien liktu bedres ceplī.

Koplekcija

Šovakar koplekciju vadīja Baiba Rubesa. Viņa saviļņoja ikkatru 2x2 nometnes dalībnieku. Tieši Baibas Rubesas vecāki bija tie, kuri aizsāka 2x2 kustību 1964. gadā Amerikā. Pārdomāt un novērtēt to, ka mums ir iespēja aprunāties ar saviem vecvecākiem/vecākiem par viņu dzīves ceļu, laiku, kad nācās pamest Latviju. Šajā brīdī visi nometnes dalībnieki apzinājās un vēlreiz sev atgādināja ka tas, kas mēs esam ir tas, kas mūs veido. Un noslēgumā Baibas Rubesas citāts, kas uzrunāja un iedvesmoja:

Tu savas bailes pārvari ar drosmi.”

Pēc abām koplekcijām tika nolaists karogs un varēja sākties vakara otrā daļa – aktīvas komandu spēles pa visu nometnes teritoriju. Mums bija jābūt gudriem, veikliem, lokaniem un attapīgiem, lai varētu visus uzdevumus izpildīt. Bija jākur ugunskurs, jāiet pa (jostu) nepieskaroties zemei, jānoliek pēc iespējas tālāk sava bumbiņa. Šajās spēlēs bija ļoti svarīgi sastrādāties komandā un uzticēties tai, neskatoties uz to, ka šādā komandā, ar šiem cilvēkiem darbojies pirmo reizi. Šķiet ka tas ir tas burvīgais fenomens iekš 2x2 nometnes, visi dalībnieki ir kā viena liela komanda, un viens otram spēj tik ātri uzticētieska. Visiem tas izdevās ļoti labi. Dalībnieki bija ļoti aizrāvušies ar uzdevumu izpildi un beigās gandarīti.

Tālāk sekoja nākošā koplekcija kuras viesis, kurš pēc iepriekšējās 2x2 nometnes tika ļoti gaidīts arī šogad, bija Ansis Bogustovs. Bet rezumē par šo koplekciju publicēsim rīt.


Brigita Stroda ne tikai vakar mums pasniedza kroņu gatavošanas darbnīcu, bet arī šodien kopā ar mums visiem baudīja 2x2 nometnes gaisotni. Un lūk, ko viņa mums saka:

Vakar es runāju par kroņiem. Uzvelkot kroni tu saki: “es zinu ka mani ievēros, es esmu īpaša, es esmu radoša, es esmu personība.” Es gribu, lai katrs cilvēks izjūt sevī drosmi teikt “es esmu es” ar vai bez kroni galvā. No rīta, pirmajā nodarbībā “Sirds. Prāts.”, strādājām ar stereotipiem un hierarhijām. No šī viedokļa skatoties, ja būtu bijusi bilde ar meiteni un kroni galvā, vērtējums būtu bijis – tas ir drosmīgs cilvēks. Tātad mans novēlējums ir – stiprini sevī drosmi būt visradošākais "es" – vienalga pa kādiem dīvainiem ceļiem tavs iekšējais "es" tevi ved, uzticies viņam/viņai.

Brigitas Strodas definīcijas:

 • ir cīņa kuru var uzvarēt;
 • ir karš;
 • cīņa kuru uzvar ar optimismu ir Kariņš;
 • pakariņš = cilvēks, kurš tēlo kariņu (pamāte);
 • piekariņš =Kariņa grūpijs;
 • aizkariņš = iekārta aiz kuras slēpjas no kariņa optimisma.

Apkopoja Anna Zvejniece
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Trešā diena
Nodibinājumam 2x2 ir piešķirts sabiedriskā labuma statuss. Ja Tev ir iespēja atbalstīt semināru, būsim ļoti pateicīgi!