X

Trešā diena | Kanādas 2x2 2019 2019. gada 29. jūnijs

Trešā diena | Kanādas 2x2 2019

Jau otro rītu savu dienu iesākam ar kādu īpašu vārdu, kuru izvīt cauri dienas mirkļiem, nodarbībām un diskusijām.  Neviens. Šodienas vārds, par kuru padomāt bija - neviens.

Un nevienu nepārsteidza, ka šī bija vēl viena skaista semināra diena - par spīti lietum, par spīti aukstākam laikam, par spīti tam, ka mēs sākam sajust 2x2 garu tik ļoti, ka piemirstam piezvanīt mājās palikušajiem un izstāstīt, ka mums te iet aizraujoši. Visi ir draudzīgi un izpalīdzīgi, esam labi paēduši un ik brīdi izmantojam, lai runātu, dziedātu un baudītu latviski.

 

Par spīti lietum, savu pusdienu pārtraukumu ar brīvo laiku izmantojām skatoties Baņutas Rubesas atlasītu filmu izlasi vai, cieši saspiedušies, kopīgi dziedot zem Saulaines lapenītes. Tomēr pirms un pēc šīs pauzītes mums bijušas rīta un pēcpusdienu nodarbības. Kā gājis vairumā no tām, lasiet:

Latviskās gadskārtas ievirze

Neparastā laikā gadskārtu ieražām šodien tika svinēta Lielā diena. Devāmies sagaidīt sauli, tad mazgājām muti pret rītiem tekošā ūdenī. Izmantojot neparasto situāciju un, izmantojot senu dziju krāsošanas paņēmienu, krāsojām olas madaru novārījumā. Pēcāk tās ripinājām, dāvinājām un mielojāmies. Puiši kāra šūpoles, un visi kārtīgi izšūpojāmies ar cerību, ka negantie Saulaines odi tagad kodīs tikai citus, nevis mūsu ievirzes dalībniekus!

Uzņēmējdarbības ievirze

Nodarbībā mēs sadalījāmies grupās un domājām par jaunām biznesa idejām. Bija dažs, kas, pavisam negulējis no iepriekšējām dienām, pasnauda, bet, neskatoties uz šo vienu gadījumu, šī ievirze ir tik interesanta! Cerams, ka mūsu idejas tiks īstenotas, un jūs tās kādu dienu redzēsiet.

Vadi sevi, vadi citus ievirze

Klausīties, lai SAPRASTU. Uzticēties sev pirms uzticēties citiem. Šodien 2 stundas likām LEGO un zīmējām burgerus. Kamandās. Spēlējām mēnessbumbu.

Pašizziņas ievirze

Šodienas fokuss - attiecības. Ar sevi, dabu, ģimeni, nākotni un tagadni, ķermeni, mieru un miegu un vēl, un vēl. Izmantojot “aizberga metodi” centāmies identifcēt - kādas ir manas vajadzības un kā tās izpaužas aizberga redzamajā daļā - manā uzvedībā? Kā šīs vajadzības sekmē vai apgrūtina manu lēmumu pieņemšanu un manas izvēles? Šos jautājumus skatījām caur Eneagrammu prizmu.

Aktīvās atpūtas projekts

Šodien laikapstākļi mūs lutināja, piespēlējot izaicinājumu - lietu. Tāpēc izvēlējāmies palikt iekštelpās un mācīties jaunus veidus, kā iekurt uguni. Jaunos trikus mums mācīja Zintis Pērkons. Mērķis bija iegūt uguni, neizmantojot komerciālos ražojumus (šķiltavas, sērkociņus, kramiņus u.c.). Gala rezultātā mums sanāca! Tas tikai prasīja 4 stundas, vienu nedaudz apsvilinātu roku, 4 bluķus no tūjas koka, kaudzi tūjas koka mizas, 1,5m garu striķi, divus klucīšus, vienu nobrāztu pirkstu, karti un pilnu telpu pacietības. Rezultātā bijām ļoti lepni un izsalkuši, jo nemanīti nokavēta kafijas pauze :)

Video projekts

Otrā diena jau uzsākusies ar praktisku darbu - dalībnieki ir izlikuši savas idejas uz papīra un ir gatavi ķerties klāt filmēšanai.

Blogosfēras projekts

Mūsu mazajā redakcijā darbojamies intensīvi - apkopojam bildes, papildinām nometnes “Mēme” ģeneratoru un sākam ķerties pie nometnes noslēguma avīzes.

Tautas deju projekts

Šodien bez fiziskām sāpēm ir neiztikt, bet pārliecība par sevi tikai kāpinās. Esam iepazinuši jaunas muskuļu grupas, kuras līdz šim nekad varbūt neesam jutuši, bet tās mūs neattur no dalības Toronto Dziesmu un deju svētkos, kur augsti paceltām galvām pārliecinoši dejosim!

 

Kad dienas pirmā daļa ar nodarbībām beigusies, satiekamies visi uz vakara programmu. Tā šodien īpaši interesanta, jo diskutējām par to, kā uzturēt latvietību, ja visi ģimenē nerunā latviski. Paneļdiskusiju vadīja Lilita Tanne, un tās dalībnieki, nometnes organizēšanā iesaistītie, Indra Ekmane, Elizabete Ludvika, Michael Glashow un Audra Eddy emocionāli un atklāti dalījās ar savu stāstu, jo ikdienā paši tiešā veidā ar to saskārušies un aizvien saskarās.

Pēc vakara apļa pie karogiem skrienam uz otro vakara programmu - dziesmu karu. Tas šoreiz ir īpaši aizraujošs, jo cīņa starp komandām ir ne tikai muzikāla, bet arī teatrāla. Tiesa, dziesmu karš tik ļoti ieilga, ka pēdējo divu komandu priekšnesumi izvēlējušies atainot “Aijā žūžū lāča bērni“ - dažam lēni čāpojot uz naktsmieru, dažam uz nakts turpinājumu - nīkšanu.

Arta | 2x2 Kanādā blogosfēras projekts
Nodibinājumam 2x2 ir piešķirts sabiedriskā labuma statuss. Ja Tev ir iespēja atbalstīt semināru, būsim ļoti pateicīgi!