X

Šogad 2x2 piedalīsies latviešu jaunieši no 11 valstīm 2018. gada 10. jūlijs

Šogad 2x2 piedalīsies latviešu jaunieši no 11 valstīm

2018. gada 11. jūlijā plkst. 10:00 ar atklāšanas pasākumu Rīgas Centrālajā pasažieru dzelzceļa stacijā sāksies leģendārais pasaules latviešu jaunatnes seminārs 2x2, kurā piedalīsies vairāk nekā 100 latviešu jauniešu no vienpadsmit pasaules valstīm. Atklāšanā piedalīsies arī bijusī 2x2 dalībniece, prezidente Vaira Vīķe-Freiberga un kultūras ministre Dace Melbārde. Notiks arī pirmizrāde dokumentālai īsfilmai par 2x2 vēsturi un šīs kustības nozīmi latviskās identitātes stiprināšanā ārpus Latvijas.

Simtgades 2x2 semināra norises vieta ir Zaļenieku muiža Jelgavas pusē. Šī ir piektā reize, kad 2x2 seminārs notiek Latvijā un vienuviet pulcē latviešu jauniešus no Latvijas un dažādām pasaules valstīm. Šogad pieteikušies vairāk nekā 100 jaunieši no Latvijas, ASV, Beļģijas, Lielbritānijas, Igaunijas, Francijas, Vācijas, Zviedrijas, Kanādas, Austrālijas un Korejas. Semināra mērķis ir stiprināt latvietību, diskutēt par mūsdienu Latviju, latviešu valodas un kultūras nākotni un jauniešu lomu tajā, veidot dedzīgu, apzinīgu latviešu jaunatnes darbinieku saimi. 

“Visiem jauniešiem tā būs vērienīga un iedvesmojoša pieredze, kas atstās pēdas – dziļāku izpratni par latvietību, jaunas zināšanas un intereses, draugus un domubiedrus. Simtgades 2x2 vadmotīvs ir stāsts, jo katram ir savs unikālais dzīves stāsts, kas mijiedarbojas ar Latvijas stāstu. 2x2 jauniešiem ir un būs īpaša loma Latvijas attīstībā,” uzsver 2x2 semināra vadītājs Andris Grafs. 

Jaunieši septiņās izzinošās ievirzēs iegūs zināšanas par latviešu kultūru un mākslu, kritisko domāšanu un argumentāciju, sevis un citu vadīšanu, latviešu valodu, politiku un sabiedrības līdzdalību, uzņēmējdarbību, kā arī sevis iepazīšanu un savu spēju attīstīšanu. 

“2x2 domājam mūsu kopīgo nākotni, un šai kopīgajā nākotnē mēs visi neesam kā okupācijas laikā, katrs savā pusē, tagad varam sapulcēties, lai spriestu par tagadni un plānotu nākotni, kurā veidojam kopīgus uzņēmumus, projektus, kultūras notikumus, vienalga kurā pasaules malā mēs atrastos,” stāsta viena no organizatorēm Eva Johansone. 
2x2 kustību trimdā uzsāka 1964. gadā Brunis un Biruta Rubesi kā semināru trimdas latviešu jauniešiem augstskolas vecumā. Toreiz jauniešu pulcēšanās tika rīkotas, lai otrās paaudzes trimdas latvieši iemācītos pamatzināšanas par Latviju, tās vēsturi un latviešu kultūru, kas ir “jāzina kā tas, kas ir divi reiz divi”. Rīkošanā piedalījās aktīva sabiedriska grupa, kuri motivēja jauno paaudzi turpināt cienīt savu latvisko identitāti: Vaira Vīķe Freiberga, Baiba un Baņuta Rubesas, Solveiga un Zigis Miezīši, Pauls Raudseps, Krišjānis Kariņš, Aivars Osvalds, Lolita Ritmane, Uldis Grava, Nils Muižnieks, Lorija Vuda un daudzi citi. Tieši no 2x2 semināriem astoņdesmitajos gados radās pazīstamās ģimeņu nometnes 3x3.

Nodibinājumam 2x2 ir piešķirts sabiedriskā labuma statuss. Ja Tev ir iespēja atbalstīt semināru, būsim ļoti pateicīgi!