X

Pirmā diena | Kanādas 2x2 2019 2019. gada 27. jūnijs

Pirmā diena | Kanādas 2x2 2019

Mēs visi esam atkal satikušies!

Toronto nomalē, Saulaines latviešu centrā jau no agra rīta valdīja pavisam darbīgs noskaņojums - vadības loks gatavojās sagaidīt visus dalībniekus, kas pēc pusdienām ieradās traucoties ar diviem dzelteniem skolas autobusiem. Sparīgi mājot pa autobusu logiem, dalībnieki, sabraucot Saulainē, tika sveikti ar tikpat sparīgiem organizatoru mājieniem un lustīgu sagaidīšanas dziesmiņu.

Dziesma. Smaids. Vējš matos. Smiekli. Palēkšanās. Apkampšanās. Draudzība. Atkalsatikšanās.

 

Tas viss, kad dalībnieki nu bija izlekuši no autobusiem, pagrābuši savus čemodānus gatavībā uzsākt šo skaisto nedēļu kopā ar draugiem, kas iepazīti jau sen, gan tādiem, kas nu kļuvuši par daļu no 2x2 ģimenes un kas satikti varbūt tikai šurpceļā.

Pirmais šīs vasaras pasaules latviešu jaunatnes seminārs ir sācies! Pareizāk gan būtu teikt - atsācies!

Saulainē neesam kādu laiku bijuši - pēdējo reizi 2x2 šeit Kanādā noticis 1985. gadā, bet nu mēs esam atkal klāt! Un seminārs ir oficiāli atklāts - Latvijas himna pacilājoši nodziedāta un Latvijas, Kanādas karogi pacelti.

 

2x2 semināra Kanādā vadītājs Jānis Lazovskis sveic visus ar vārdiem:

“Līdzsvars ir tas, kas ir, un tas, kas nav. Tas, ko vajag, un tas, ko nevajag. Par mēs. Par mums. Par tiem ap mums.

Mums ir savi pieņēmumi par cilvēkiem, bet mums vajag ieklausīties viņu pašu stāstītajā. Tapēc ieklausīsimies viens otrā un padomāsim, ka ir divas, reizēm trīs un četras puses katram no mūsu stāstiem. Un tos visus ir svarīgi dzirdēt, un 2x2 ir iespēja, kad esam kopā ar tik dažādiem un interesantiem cilvēkiem un to varam izmantot.”

Jau dalībnieki izklīduši pa bariņiem, basām kājām izskrējuši taku uz peldi upē, kas tepat, tepat no kalna lejā noskrienot… Visi 67 dalībnieki nu ir satikuši savus ieviržu un projektu vadītājus, iepazinušies un uzzinājuši turpmākās nedēļas plānu. Un tas gan nav viss - jau mūzika sāk skanēt un tas nozīmē tikai vienu. Pavisam drīz mēs visi metīsimies karstā deju virpulī! Jo kas gan tas par 2x2 ieskaņas vakaru bez kārtīgi latviskiem dančiem!

Arta | 2x2 Kanādā blogosfēras projekts
Nodibinājumam 2x2 ir piešķirts sabiedriskā labuma statuss. Ja Tev ir iespēja atbalstīt semināru, būsim ļoti pateicīgi!