X

Pirmā diena | 2x2 Bez robežām 2021. gada 29. augusts

Pirmā diena | 2x2 Bez robežām

Pirmās dienas augstākais punkts man bija brīdis, kad bija jāzīmē ceļa zīmes, un pārsteidzoši man bija, cik cilvēki dažādi interpretēja šo uzdevumu. Mēs katrs ielikām atšķirīgu jēgu  vienā un tajā pašā zīmē. Šeit mēs esam satikušies, lai mācītos, ko otrs domā, pat redzot ceļa zīmi “ Apstāties aizliegts”. 

Andrejs Gustavu Malta-Puriņš-Purim (pierakstīja Anna L.)

 

Pirmā diena, pirmais vakars – danču vakars.

Pirmās dienas iepazīšanās spēles, kas pēkšņi mūs atbruņoja, sagrāva, nevis nojauca dažas baiļu un kautrīguma robežas. Vakara tumsā sekoja karsts danču vakars, kas visus 2x2 dalībniekus sakausēja vienā dejas ugunī. Atraktīvie Rīgas Latviešu biedrības muzikanti  “Rīgas danči” nenoguruši ar savām vijoles, bungu un akordeona skaņām spēja no dalībniekiem izvilkt ārā latvisko deju garu, kas dažiem bija acīmredzams, bet dažiem citiem – noslēpts. Puišu sviedru lāsītēs pilošās pieres un meiteņu mirdzošie acu skatieni bija ļoti fiziska pirmā vakara pieredze. Smiekli, čalas, čuksti, bija dzirdami visa vakara garumā, gan pie sirsnīgi pieprasītās krodziņa letes, gan zāles stūros sēdošajos jauniešu bariņos. 

Anna Landorfa

 

 “Sveiki! Es esmu Edgars! Kur ir tava kartīte?” Pretī pastiepta roka, kamēr speru pirmo soli pāri durvju slieksnim, mani pārsteidz tik ļoti, ka nejaudāju uzreiz atbildēt.

Varbūt labi, ka nokavēju nometnes sākumu. Mani, introvertās latviešu daļas pārstāvim, viss, kas noticis kopš svētdienas 21.49, ir brīnums, kas tālu neatpaliek no Alises piedzīvojumiem Aizspogulijā. Es, iespējams, pārspīlēju, bet šobrīd tā jūtos.

Vandas stāsts par latviešu jauniešu grupu, kas nelegāli nokrāso Berlīnes mūri ar uzrakstiem “Brīvību Latvijai!”, “Brīvību Baltijas valstīm!”, tam sekojošais jautājums “Ko jūs šodien esat gatavi darīt citu labā”, pacelts karogs un kopīgi nodziedāta Latvijas himna.

Nezinu vai vēl kaut kur uz pasaules kāds līdzīgi iesāk savu rītu.

Turpat pie karoga Baiba stāstīja par robežām, to nojaukšanu un dzīvi pēc tam. Es stāvu aplī starp desmitiem citu jauniešu, jūtu robežas starp mums, bet nojaušu, ka tās tiks brucinātas. Kas sekos pēc tam? Vai iesauksimies “Tas ir viss!?”, vai arī iesāksim jaunus, kopīgus ceļus? Es nezinu.

Emīls Lukjanskis

Nodibinājumam 2x2 ir piešķirts sabiedriskā labuma statuss. Ja Tev ir iespēja atbalstīt semināru, būsim ļoti pateicīgi!