X

Piektā diena | Kanādas 2x2 2019 2019. gada 1. jūlijs

Piektā diena | Kanādas 2x2 2019

“Mēs šorīt mostamies ar sirdsapziņu,” saka kāda samiegojusies balss :) 

Šī rīta modināšana mums izpalika - gan tāpēc, ka iepriekšējā naktī liela daļa dziedājuši līdz rītausmai,  gan tāpēc, ka šodien mums nav jābūt gatavībā ikrīta ieviržu nodarbībām. Šodien ir 2x2 izbraukuma diena!

No intensīvajām semināra dienām mazliet atpūtināsim savus sagurušos prātus un ķermeņus. Nodrošinājušies ar ūdens izturīgām kurpēm, peldkostīmiem un saules krēmiem, visi salecam autobusos, kur mūs jau gaidīja piepūšamie rinķi. Tieši tā, šī Kanādas 2x2 nometne atrodas blakus Nottosawages upei, un mums noteikti bija jāizmanto iespēja to kārtīgi ieskandināt. Braucām uz upes augšu, kur visus 67 dalībniekus salaidām upē, katru uz sava lielā rinķa. Plunkš! Un tā nu viņi visi kopā ar pavadošo komandu sāka plūst skaistā 3 stundu braucienā atpakaļ uz Saulaini.

Diena Saulainē šķita tik klusa… Tiesa gan, līdz brīdim, kad dalībnieki - daži izmirkuši, daži nosauļojušies, daži nosaluši, bet priecīgi, bija atpeldējuši atpakaļ uz semināra teritoriju. Burkstoši vēderi nepacietīgi drūzmējās ap virtuves galdiem - un jau atkal mēs tiekam lutināti ar brīnišķīgām pusdienām! Mīļš paldies mūsu saimniecītēm!

 

Ar to gan nekas šodien nebeidzas! Latvijā dzīvojošie jaunieši ar “šķērsļu gājienu” saprastu sporta aktivitātes lecot, rāpjoties, sacenšoties. Tomēr mums noorganizēta īsta traģēdija - mistērija, ko 6 grupām nācās risināt, iejūtoties izmeklētāju lomās, lai atrastu vainīgo padarītajā “noziegumā”.

Pēc spēles mūsu semināra diena uzņēma citu, skaistu pagriezienu. Ar brīvo laiku starp vakariņām un pulcēšanos uz vakara paziņojumiem pie karogiem, dalībniekiem tika dota iespēja atbrīvot prātus, noskaņoties, uzvilkt baltāko kreklu un svētku brunčus, sapīt pļavas puķu vainagus… Daudzinājums. Šajā vakarā katrs izdzīvojām savu individuālo daudzinājumu, tajā pat laikā to emocionāli pārdzīvojām kā viens par visiem un visi par vienu. Un jau otro reizi šīs nedēļas laikā es nemēģināšu neiespējamo ietērpt vārdos - tas būs kas tāds, ko katrs noglabāsim pie sevis un nesīsim to ar sevi.

Tumsā, rasas pilnā zālē izbārstīti desmitiem mirguļojošu jāņtārpiņu, un, dodoties pie miera, aiz muguras attālinās ugunskura sprakšķi un skaisto dziesmu balsis… Pametam skatu augšup, un šī nakts tik tiešām ir piemērota arī zvaigžņu vērošanai. Tik skaista un piepildīta diena…

Arta | 2x2 Kanādā blogosfēras projekts
Nodibinājumam 2x2 ir piešķirts sabiedriskā labuma statuss. Ja Tev ir iespēja atbalstīt semināru, būsim ļoti pateicīgi!