X

Otrā diena | Kanādas 2x2 2019 2019. gada 28. jūnijs

Otrā diena | Kanādas 2x2 2019

Es un tu.

Mēs. Vienotība. Kopība. Sajūta. Mājas. Ģimene. Siltums. Saule. Karstums. Tagad. Odi. Kož.

Vai tas ir karsts danču vakars, vai dziļas rasas iesācies rīts - jā, mūsu 67 dalībnieku rindas papildina 67 000 odu bariņš. Tas noteikti ir iemesls, kāpēc mūsu otrās dienas rīta apļa vārdu asociācijas spēlē tie tika pieminēti ne reizi vien.

Tas gan nozīmē tikai vienu - no tiem bēgot, mēs kustinām kājas ātri, vicinām rokas plati un skraidām viens pie otra runājot ātri. Sākusies otrā diena, un esam paspējuši gan sadancoties un sadziedāties līdz vēlai naktij, gan samiegojušies pateikt viens otram labrīt.

Kā 2x2 semināros ierasts, visi satiekamies rīta aplī ap karoga mastiem - himnu dziedot, paceļam Latvijas un Kanādas karogus, un mūsu pirmā pilnā semināra diena ir atklāta. Dalībnieki pirmo reizi dodas uz savām rīta nodarbībām (ievirzēm) un pēcpusdienu aktivitātēm (projektiem). Par to, kā gājis un ko darījuši, apraksta paši ieviržu un projektu vadītāji:

Pašizziņas ievirze

Pirmajā ievirzes PAŠIZZIŅA nodarbībā klausījāmies Ilzes Matīss vieslekciju par Eneagrammām: kas tās ir? kāpēc ir vērtīgi tās zināt? un kā to izprašana var palīdzēt ikvienam identificēt savas stiprās un uzlabojamās puses, savus talantus un “klupšanas akmeņus“; risināt konfliktsituācijas un kopumā - veidot veselīgas un cieņpilnas attiecības gan ar līdzcilvēkiem, gan pašiem ar sevi.

Globālais latvietis ievirze

Līdz ar to, ka globālais ir lokālais, šodien ievirzē sākām ar dažādību, kas jau istabā. Mūsu starpā ir latvieši, kuri ir uzturējušies visās pasaules malās — dalījāmies ar savām pieredzēm un uz kartes atzīmējam savus “tīklus”. Tad griezāmies pie jautājumiem, kas ir latvietis un kas raksturo latvieti? Atbildes dažādas, bet tēmas līdzīgas: tradīcija, valoda, kultūra, pagātnē ... čīksēšana (pozitīvi noskaņojot, vēlme vienmēr kaut ko uzlabot). Arī diskutējām citu cilvēku izteikto par šo tēmu — gan no senās pagātnes, tāpat arī ne tik senas.

Latviskās gadskārtas ievirze

Šodien pārrunājām svētku nozīmi un būtību, rodot līdzsvaru sevī un saskaņu ar sabiedrību, apkārtni un dabu. Centāmies saprast funkciju latviskajā dzīvesziņā, mēģinājām izprast tajos izmantotos elementus un apzināt nepieciešamos atribūtus.

Vadi sevi, vadi citus ievirze

Ievirzē šodien pārrunājām kādas īpašības piemīt veiksmīgam vadītājam vai līderim. Arī veicām divas aktivitātes - vienu pa pāriem, otru mazās grupās, kas izraisīja pārrunas par komunikāciju, vadītāju lomu un vadīšanu.

Video projekts

Video projekta pirmā diena ir pavadīta apgūstot teorētiskās zināšanas, lai izveidotu 2x2 filmu. Mūsu grupa ir maza, taču ārkārtīgi motivēta un ar pieredzi bagāta. Mēs smēlāmies iedvesmu no tādiem kino industrijas milžiem, kā Kventins Tarantino, Deivids Finčers, Ves Andersons. Teorētiskā daļa ir beigusies, un ir laiks sākt radīt mākslu mums pašiem!

Rokdarbu projekts

Esam iesākušas. Audums sagatavots. Sāksim mācīties dūrienus :)

Kora projekts

Ievingrinājām ķermeņus un balsis svaigā gaisā un tūlīt ķērāmies pie darba. Pirmajā mēģinājumā jau izdziedājām 7 dziesmas no Toronto dziesmu svētku kopkoŗa repertuāra un ticam, ka līdz nedēļas beigām būsim skanīgi izgājuši visai programmai. Mīļākā šī mēģinājuma dziesma bija 2x2 Malibū komponētā “Manā sirdī” (L. Ritmane, M. Zālīte).

Māksla visiem projekts

Māksla visiem - arī tiem, kas to nekad nav darījuši. Piedzīvojām atbrīvojošu, mierīgu un meditatīvu procesu jautrā un bērnišķīgā veidā. Blandījāmies dažādās idejās, meklējām krāsas un ievingrinājām savas rokas mākslas radīšanā.

Blogosfēras un nometnes avīzes projekts

Projekts rit pilnā sparā - jau otro dienu apkopojam to, kas seminārā noticis. Bet, lai interesanti ir ne tikai tiem, kas mājās palikuši un, lasot mūsu atskatus, dzīvo līdzi tam, kā mums iet - šodien sagatavojām arī ziņojumu dēli pašiem dalībniekiem. Pašiem savas memes, baumas, vecvārdu minēšanas spēle un daudz cita, kas mūs sagaida turpmākajās nometnes dienās.

Aktīvā atpūta dabā projekts

Vai zināji, ka bērza tāss deg labāk par papīru? Vai esi kādreiz iekūris ugunskuru, neizmantojot spirtu vai sērkociņus? Vai zināji, ka pastāv dažādi ugunskura veidi atkarībā no tā, vai jātaisa ēst, vai jātaupa malka, vai nepieciešams sasēsties pēc iespējas vairāk cilvēkiem ap to? Vai zini, kā iekārtot un atstāt ugunskura vietu tā, lai citi nebūtu manījuši, ka te iepriekš esi bijis? Pirmā diena, kad sakrāmējām somas un devāmies uz mežu, lai iemācītos ko jaunu, sāktu iepazīt citam citu un baudīt būšanu dabā.

Tautas deju projekts

Pirmā diena aizvadīta, meklējot savu smaguma centru, un sajūtot viena otra ķermeņa siltumu un spēku. Protams, uzsitām arī spriguļus un nedaudz pamocījām savus muskuļus. Esam ceļā uz brīnišķīgu rezultātu, jo optimisms un gribasspēks ir pāri visam.

 

Kaut arī dienas šķiet garas un piepildītas - vakari šeit nav no klusākajiem. Dedzīgi izspēlēta erudīcijas spēle (nu visi zinās par slieku vilināšanas sporta veidu un to, cik Latvijā ezeru), un nu ir laiks filmai “Četri balti krekli”, ko visi noskatīsimies pirms aizkavēsimies mūsu ikvakara nīkšanā un dosimies naktsmierā.

Arta | 2x2 Kanādā blogosfēras projekts
Nodibinājumam 2x2 ir piešķirts sabiedriskā labuma statuss. Ja Tev ir iespēja atbalstīt semināru, būsim ļoti pateicīgi!