X

Ceturtā diena Mežrozēs 2017. gada 9. jūlijs

Ceturtā diena Mežrozēs

Krūzēs smaržo ugunspuķes tēja. Svētdiena (un ir krietni jānopūlas, lai to izskaitļotu). Kad mammai šorīt rakstīju, ka nezinu ne dienu, ne datumu, viņa atbildēja: “Tas nozīmē, ka esi īstajā vietā, un tad laikam nav nozīmes.” Un es tiešām esmu! Mēs visi esam īstajā vietā (es taču drīkstēju to teikt visu vārdā, vai ne?)!

Katra diena nes arvien jaunus iespaidus, arvien jaunas zināšanas un emocijas. Šodien politikas un sabiedrības ievirzes dalībnieki, saulei austot, kā jau daudzus rītus, pulcējās mazajā pirtiņā, lai drošsirdīgi bristu aizvien dziļāk politikas un sabiedrības zinātņu mežā. Savukārt kritiskās domāšanas un argumentācijas mīļotāji, nespēja (nemaz necentās) noslēpt lielo sajūsmu par vieslektora Rasmusa Filipa Geka entuziasmu, vadot šodienas nodarbību, kura, jāpiebilst, bija tik aktīva, ka pat miegainākie nepaguva pievērt acis. Tajā pat laikā valodas ievirzes dalībnieki turpināja papildināt savu piedzīvojumu sarakstu, kurš līdz šai dienai jau kļuvis raibu raibais: paguvuši gan izvingrināt mutes un prātus ar dažādiem artikulācijas un teksta loģikas vingrinājumiem kopā ar runas pedagoģi un režisori Lauru Čaupali, gan arī uzspēlēt dažādas vārdu spēles, kā arī izbaudījuši iespēju mācīties gramatiku pie latviešu valodas skolotājas Ivetas Grīnbergas, tostarp uzzināt par vārda “Latvija” un “latvietis” izcelsmi.

Arī projektos paveiktais turpina augt, un to izmērīt kļūst arvien grūtāk. Māris Jansons ar savu komandu atkal sēdies pie galda, uzburot ainu par nākamo ēdienkarti. Gatavojot  ēdienus, dalībnieki mijās sarunās un dalījās atmiņu stāstos. Māra uzmanība tiek veltīta katram komandas dalībniekam, sniedzot padomus, kā labāk paveikt uzdoto uzdevumu. Katram pavāram jāatrod sevī mākslinieks, lai ēdieni iznāktu interesantāki, kā saka Sabīne: “Ēdienu gatavošana ir kosmoss. Tam ir jābūt radoši!” Bet, pa to laiku, folkloras, danču un rotaļu entuziasti izbaudīja pavisam īpašu iespēju- kopā ar dizaineri, amatnieci un pasniedzēju Agritu Krieviņu ikvienam bija iespējams izgatavot pašam savas pastalas no dažādām krāsām. Dažiem pastalu taisīšana bija kaut kas pilnīgi jauns, bet kādam tā bija jau piektā reize. Tikmēr dabas draugi no projekta “Es un vide” mācījās saprast, lai nebaidītos. Lai nebaidītos no pļavas- vietas, kurai daudzi iet ar līkumu, jo ērces, knišļi, skudras, nātres… Kā arī secināja- ja katrs saprastu Latvijas floras dziedējošo spēku, tad aptiekas un ārstu kabineti būtu reti apmeklēti. Tomēr šeit ir smagi jānopūšas - “Kas būtu, ja būtu...” Nav viena universāla padoma,  ko ņemt vērā, lai ietu pētīt dabas veltes, atpazīt pareizos augus un dzīvot harmonijā.

Re! Pulksteņa rādītājs atkal rāda pāri pusnaktij. Visi sasēduši krodziņā pēc vakara aktivitātēm- erudīcijas uzdevumiem, karstām futbola spēlēm. Bet tie, kuru prāti piekusuši pēc šīvakara politiskajām diskusijām kopā ar Ansi Bogustovu, jau salīduši siltās segās un atjauno spēkus rītdienai- kā nekā ekskursijas diena! Hei!

Arlita Laine Dombrovska
Pasaules latviešu jaunatnes semināra 2x2 Avīzes un blogsfēras projekts

Politika un Sabiedrība

Saulei austot, mēs kopā, nu jau daudzus rītus, pulcējamies mazajā pirtiņā. Kāds ar miegu acīs, cits vēl slapjš pēc rīta peldes, bet uzreiz, kad Grafiņš klāt - miegs ir zudis, un pilēt arī beidzam. Sajūta ir līdzīga pārgājienam savvaļā- vienatnē mēs apmaldītos. Tādēļ ar Grafiņu priekšgalā un, paļaujoties vienam uz otra atbalstu, mēs drošsirdīgi brienam un brienam aizvien dziļāk politikas un sabiedrības zinātņu mežā. Ik dienu gudru padomu saņemam no šī dziļā sabiedrības un politikas biezokņa ekspertiem, kuri mums atgādina, ka tāpat, kā mēs, arī viņi kādreiz spēra pirmo soli pretim savas lomas apzināšanai sabiedrībā un politikā.

Līdz šim esam saskārušies ar ekonomiku un pilsonisko sabiedrību, korupciju, demokrātiju, izglītību, medijiem, valsts iekārtu, vēstures apzināšanos un diasporas iepazīšanu. Protams, vēl daudz ir priekšā! Semināra ceturtajā dienā, 9. jūlijā, piemēram, diskutējām par trīs vissvarīgākajiem apdraudējumiem tagadējai Latvijas politiskajai situācijai: korupcija, zems izglītības līmenis un neobjektīva medijos reprezentētā informācija.

Viktorija
Pasaules latviešu jaunatnes semināra 2x2 Avīzes un blogsfēras projekts

Kritiskā domāšana un argumentācija

Un viss kļūst tik skaidrs! Ar katru dienu, ar katru jaunu piemēru tiek izprasts, saprasts un uzzināts arvien, arvien vairāk. 9. jūlija vieslektors Rasmuss Filips Geks, brīvā gaisotnē, vadīja lekciju, pēc kuras saņēma ne vien melnas maizes kukulīti ar siltu paldies, bet arī katra dalībnieka sajūsmu par Rasmusa neizmērojamo entuziasmu, kurš šajā dienā plūda pie mums aumaļām. Rasmuss tik aizrautīgi mūs iesaistīja aktīvās nodarbībās, ka pat tie, kuri sēdēja uz, jau pāris dienās atpazīstamību iemantojušā, “iemidzinošā dīvāna”, nepaspēja pievērt acis ne mirkli, un, kā pats Rasmuss atzina: “Diena ir izdevusies, ja neviens students nav aizmidzis.”

Arlita Laine
Pasaules latviešu jaunatnes semināra 2x2 Avīzes un blogsfēras projekts

Valoda

Valodas ievirzē pirmajās nometnes dienās gāja raibi. Paguvām gan izvingrināt mutes un prātus ar dažādiem artikulācijas un teksta loģikas vingrinājumiem kopā ar runas pedagoģi un režisori Lauru Čaupali, gan arī uzspēlēt dažādas vārdu spēles (starp citu, nedaudz pārvēršot ierasto “Alias”, var iemācīties daudz jauna).

Nākamajās divās dienās bija iespēja mācīties gramatiku pie latviešu valodas skolotājas Ivetas Grīnbergas, kā arī uzzināt par vārda “Latvija” un “latvietis” izcelsmi. Vai zinājāt, ka darbības vārdam latviešu valodā ir 90 gramatiskās formas (piemēram, “mācos”, “mācies”, “mācījos”, “esmu mācījies”, “jāmācās”)? Cik varat nosaukt Jūs?

Paguvām arī izrunāt par latviešu valodas vēsturi, attīstību, mūsdienu īpatnībām, vietu pasaules valodu kartē un nākotnes izredzēm.

Ievirzes dalībniekiem bija arī iespējas uzzināt par latviešu valodas tehnoloģijām, kas lieti noder gan darbā, gan studijās. Ir grūti iedomāties ikdienu bez lielākās latviešu valodas skaidrojošās vārdnīcas www.tezaurs.lv (tā tiek nepārtraukti papildināta), tādēļ ir patiess prieks, ka arī ievirzes dalībniekiem tās piedāvātās funkcijas šķita noderīgas.

Aiga Veckalne
Pasaules latviešu jaunatnes semināra 2x2 Valodas ievirzes vadītāja

Mūsdienu latviešu virtuve

Atskats no 4. nometnes dienas Mūsdienu latviešu virtuvē.

Ir ceturtā diena 2x2 nometnē, un jau atkal Māris Jansons ar savu komandu sēž pie galda, uzburot ainu par nākamo ēdienkarti. Viss tiek smalki izstāstīts, un komanda ķeras pie darba. Katrs cilvēks atbildīgi un rūpīgi dara savu uzdoto darbu. Gatavojot  ēdienus, dalībnieki mijās sarunās un dalās atmiņu stāstos. Māra uzmanība tiek veltīta katram komandas dalībniekam, sniedzot padomus, kā labāk paveikt uzdoto uzdevumu. Dalībnieki iemācās dažādus praktiskus sīkumus un detaļas, lai gatavotais ēdiens izdotos pēc iespējas labāks.

“Mūsdienu latviešu virtuve nav pilnībā veidota pēc senlatviešu ēdienkartes - tajā tiek iekļautas dažādas nianses, lai ēdieni būtu piemērotāki restorānam,” pamāca Māris. Ēdienu gatavošanā jāpielieto radošums. Katram pavāram jāatrod sevī mākslinieks, lai ēdieni iznāktu interesantāki. Kā saka Sabīne: “Ēdienu gatavošana ir kosmoss. Tam ir jābūt radoši.”

Alise
Pasaules latviešu jaunatnes semināra 2x2 Avīzes un blogsfēras projekts

Folklora, danči un rotaļas

Nometnes 4. dienā folkloras projekta dalībniekiem bija ekskluzīva iespēja — pie tiem viesojās dizainere, amatniece un pasniedzēja Agrita Krieviņa. Viņas vadībā ikvienam bija iespējams izgatavot pašam savas pastalas no dažādām krāsām — lillā, sarkanas, melnas, tumši un gaiši brūnas un pat zeltainas. Dažiem pastalu taisīšana bija kaut kas pilnīgi jauns, bet kādam tā bija jau piektā reize.

Agrita daudz stāstīja par pastalu vēsturi, arī to, kādēļ tās vispār bija nepieciešamas. Izrādās, ka vieslektore interesējas un pēta šo apavu vēsturi, to atšķirības un īpatnības dažādos Latvijas reģionos. Arī pašam materiālam — ādai — ir īpaša nozīme. Tuvāk muguras rajonam āda ir stiegraināka, tāpēc tā noder siksniņu veidošanai. Ādas mīkstumu un biezumu izvēlas ražošanas procesā, spiežot un stiepjot to starp diviem lieliem ruļļiem. Šodien, lai atbrīvotos no gaļas slāņa un taukiem (visa, kas varētu bojāties un radīt nepatīkamu iespaidu), ādu apstrādā ar sāļiem, taču agrāk to apstrādāja ar koku mizām un saknēm.

Dalībnieki sākumā apvilka savas pēdas kontūru uz papīra, lai veidotu piegrieztni, pēc tam to pašu izgrieza uz ādas, ar kaltiņu taisīja caurumiņus, caur kuriem izvilkt siksniņas, veidoja purngalu, papēdi, savērpa siksniņas, un — abrakadabra — pastalas gatavas! Pats labākais ir tas, ka abas pastalas var veidot pilnīgi identiskas, jo labā un kreisā kāja veidojas valkājot.

Pašas pirmās pastalas Agrita izveidoja 2007. gada 3x3 nometnē, kur tās nācās novilkt kādai nometnes dalībniecei, lai varētu izpreparēt un saprast, kā tad viss tiek veidots. Kopš šī brīža ir pagājuši 10 gadi, un tapušas neskaitāmas pastalas un zābaki — gan savam, gan citu priekam. Ar rūpēm un cieņu pret ādu, Agrita dara savu sirds lietu un labprāt dalās ar zināšanām par latvisko apavu darināšanu.

Anete Baltiņa
Pasaules latviešu jaunatnes semināra 2x2 Avīzes un blogsfēras projekts

Es un vide

jūlijā projektu “Es un vide” apciemoja zīmola “Lauku tējas” veidotāja Brigita Lūkina. Aizrautīgi stāsti par pļavas puķēm, no kurām var gatavot tējas, stāsti par puķu daudzveidību pļavās un to vērtīgo devumu mūsu veselībai. Ja vēlies pats gatavot savu tēju, īsa pamacība tās veidošanā: noplūc pļavas puķi un pārlej to ar karstu ūdeni! :)

Lai labi garšo!

Marlēna
Pasaules latviešu jaunatnes semināra 2x2 Avīzes un blogsfēras projekts

Jāēd ir tas, kas aug pie mums! Brigita Lūkina

Pļava – vieta, kurai daudzi iet ar līkumu, jo ērces, knišļi, skudras, nātres…

Baidāmies, jo nesaprotam. Ja katrs saprastu Latvijas floras dziedinošo spēku, tad aptiekas un ārstu kabineti būtu reti apmeklēti. Tomēr šeit ir smagi jānopūšas - “kas būtu, ja būtu...” Nav viena universāla padoma, ko ņemt vērā, lai ietu pētīt dabas veltes, atpazīt pareizos augus un dzīvot harmonijā. Ja nu kāds ir gatavs veltīt ilgas stundas, lai kļūtu kompetents šajā nozarē, iesakām autores V. Eniņu un H. Rubīnu. Pārējiem atliks doties ekspedīcijā uz tuvāko veikalu, lai iegādātos zemnieku saimniecības “Ozoliņi” (Zaubes pagasts) gardās un vērtīgās Lauku tējas.

Artis
Pasaules latviešu jaunatnes semināra 2x2 Avīzes un blogsfēras projekts

Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Ceturtā diena Mežrozēs - Foto Jurģis Rikveilis www.ieskati.es
Nodibinājumam 2x2 ir piešķirts sabiedriskā labuma statuss. Ja Tev ir iespēja atbalstīt semināru, būsim ļoti pateicīgi!