X

Ceturtā diena | Kanādas 2x2 2019 2019. gada 30. jūnijs

Ceturtā diena | Kanādas 2x2 2019

Vecāki un bērni. Tā ir tēma, par kuru šodien nometnes vadītājs Jānis Lazovskis mums visiem lika padomāt un aizdomāties. Ne tikai tas ir līdzsvars starp vairākām paaudzēm, bet tā ir arī nodotā gudrība, spēks un mīlestība.

Šī rīta aplis pie karogiem liek pasmaidīt par izdzirdētām baumām, ka Saulaine tiks pārsaukta par Mākoņaini. Tā arī varētu likties - debesis klāj aizejošie vakardienas lietus mākoņi, tomēr dalībnieku 2x2 garu tas nav mazinājis. Visi skrien uz savām izvirzēm un projektiem. Par to, kā gājis:

Vadi sevi, vadi citus ievirze

Šodien spēlējāmies ar mērķi komandu saliedēt, un stiprināt tās sadarbību. Mēs ne tikai atpinām cilvēku mezglus, bet arī izveidojām formas ar auklām bez runāšanas un/vai ar acīm ciet. Gaidām ļoti nākamo ievirzes laiku pēc izbraukuma!

Latvisko gadskārtu ievirze

Jāņu svinēšana norisē notika gandrīz īstā laikā, ar pavisam nelielu nobīdi, jo ticējumos minēts, ka līgot var līdz Pēteriem. Šodien pinām vainagus, daudzinājām ozolu, kūrām jāņuguni. Ar dziesmām un rotaļām godinājām, pavadījām un sagaidījām saulīti - pašu svarīgāko gadskārtu rituma dalībnieci.

Ej, Jānīti, nu uz Rīgu,

Nu mēs tevi pavadām.

Nāc atkal citu gadu,

Tad mēs tevi gaidīsim!

Pašizziņas ievirze

Šodien mēs turpinājām pašizziņas procesu caur enneagrammu un KBT, diskutējām par grupas kopīgajām un atšķirīgajām rakstura iezīmēm. Apguvām rīkus- kā “noķert aiz astes” domas, kuras mums nav veselīgas. Kā tās mainot, varam ietekmēt arī savu uzvedību, labsajūtu un lēmumus.

Valodas ievirze

Šodien pie mums viesojās Kaija Straumanis, kas ikdienā tulko latviešu literatūru uz angļu valodu. Mēs kopā izzinājām pavisam īpašu valodu - eiropanto (Europanto), kas ir mākslīgi izveidota valoda, kas sevī apvieno lielāko daļu Eiropas valodu vienā. Tika iedots teksts eiropanto valodā, ko katrs tulkojām un kopā apspriedām. Katram tulkojums bija atšķirīgs, bet svarīgākais, ka kontekstu varēja uztvert, lai gan daži vārdi šķita pavisam ačgārni.

Tautas deju projekts

Šodien pievarēta sarežgītākā deja. 
“Es šodien jūtos kā uzvarētājs. Mana pirmā deja dzīvē - mēs ciemiņus gaidīdami” /Dāvis
Sāpošas kājas vairs nevienam nav šķērslis - tikai uz priekšu un tikai ar deju!

Rokdarbu projekts

Pirmā dienā sagatavojām audumu. Otrā - izmēģinājām krāsaino darbu dūrienus. Un trešā dienā mācījāmies šūt baltos darbus.

Aktīvās atpūtas dabā projekts

Dalībnieki devās pārgājienā pa indiāņu takām gar un pār Nottawasaga upi. Karstums un veldzējošie upes ūdeņi. Dzeļoši odi, nātres un latvāņi. Bet neatlaidīga virzība uz priekšu, smiekli un dabas tieša klātesamība. Atpūtnieku atziņa: patīkamām sajūtām nepieciešama piepūle. Izvēlīgās lapsas vadībā: Grimstošais kurkulis, Stiprā vāvere, Lidojošā cūka, Nebēdnīgā lama, Viedais ūpis, Mierpilnais alnis, Trīsspārnu tauriņš, Aklais burunduks, Apjukusī kaija, Bezūsainais lūsis, Zibenīgais gepards.

 

Šodien radošums pārņem nometni - ik brīvu brīdi redzam dalībniekus dažādās grupiņās, gatavojoties Baņutas Rubesas organizētajam talantu un beztalantu vakaram. Visi tik radoši - kādā pagalma malā skan ģitāra un klusa dungošana, citos - mežrags un klaviertaustiņi, balsis un smiekli, spriguļu sišana un deju soļi.

Šī vakara Talantu/Beztalantu vakars bija tiešām brīnišķīgs - tas tika atklāts ar “Mazā bilžu rāmītī” un visu iemīļoto “Mana dziesma” izpildījumiem. Bet tas gan nav pārsteigums, ka talantu mums šeit ir tik daudz - ne tikai dziedāšanai, dejošanai un mūzikas radīšanai esam uz “tu”, bet arī kādus tik meldiņus nevaram nopūst uz pudelēm!

Skaisti un emocionāli dzirdējām pirmatskaņojumu “Pūt vējiņi” mūsu Andra Matsona apdarei, ko Kora projekta dalībnieki mums visiem bija sagatavojuši kā pārsteigumu. Šī kora dziesma tiks izpildīta arī šīs vasaras Latviešu Dziesmu svētkos Toronto, bet to pirmo reizi dzirdēt tieši šeit, esot kopā, ar autoru starp mums… Skaisti! Cik gan ļoti gribētos šo sajūtu spilgti aprakstīt, bet baidos, ka tas ir kas tāds, ko mēs visi noglabāsim savās sirsniņās, kā vienu no skaistākajiem nometnes mirkļiem.

 

Bet vai ziniet ko? Ar to viss nebeidzās - krēsla bija sagaidīta, pretodu līdzekļi uz drēbēm sapūsti, un gatavība nakts rotaļai ieņemta. Skrēja visi - jauni, veci, dalībnieki, organizatori, piekusušie un nekad nenokausējamie. Kaut ārā ir pilnīga tumsa un pļavas zālē vien jāņtārpiņi mirguļo, visi ir gatavi mesties misijā, kad Lielvārdes jostai iztrūkstošie gabaliņi jāatrod!

Prieks un lepnums par padarīto un izskrieto tik liels, ka gulēt nu nevienam negribējās! Turpinām skaļas dziesmas līdz pavisam vēlai naktij. Un to mēs jau iepriekšējās dienās noskaidrojām - mēs te 2x2 neguļam, izgulēsimies pēc!

Arta | 2x2 Kanādā blogosfēras projekts
Nodibinājumam 2x2 ir piešķirts sabiedriskā labuma statuss. Ja Tev ir iespēja atbalstīt semināru, būsim ļoti pateicīgi!