X

2015. gada dalībniece Astra Audra par savu 2x2 pieredzi 2017. gada 20. aprīlis

2015. gada dalībniece Astra Audra par savu 2x2 pieredzi

Kāpēc Tu izvēlējies piedalīties 2x2?
- Uzzināju par 2x2 pirms vairākiem gadiem, kad vēl biju par jaunu, lai piedalītos nometnē. Biju dzirdējusi labas atsauksmes no jauniešiem Amerikā kā arī no maniem vecākiem, tāpēc zināju - ja būtu iespēja, tad noteikti gribētu apmeklēt 2x2. Tieši šajā laikā biju Latvijā 2015. gadā, pateicoties ALAs stipendijai strādāt “Latvieši pasaulē – muzejā un pētniecības centrā,” kā arī par stipendiju piedalīties nometnē!


Kas visspilgtāk Tev ir palicis atmiņā?
- Piedalījos mūdienu latviešu virtuves projektā, kas nozīmē, ka mums bija jāpalīdz Mārim Jansonam sagatavot pēdējās vakariņas noslēguma vakarā. Kaut kā virtuves rūķīšiem nebija tikai jāgatavo un jāservē ēdiens - mums arī bija jāmazgā visus traukus apmēram 90 cilvēkiem! Neilgi pēc vakariņām cītīgi mazgājām traukus, kad Lauris Reiniks sāka uzstāties pārsteiguma koncertā. Es biju virtuvē, un viņš šķūnī. Protams, ka noliku traukus ļoti mierīgi un “es skrēju, skrēju vēl” lai varētu paspēt uz dažām dziesmām.


Kā tevi ietekmēja 2x2?
- Vairākas tēmas, par kurām runājām, man lika tiešām pārdomāt un apdomāt to, ko es domāju par sevi, par latvietību, par visiem latviešu jauniešiem utt. Man bija iespēja pastrīdēties par to, vai varbūt ārzemju latvieši nav “īstie” latvieši, un ka vienmēr būsim nodalīti no Latvijas latviešiem. Man arī bija iespēja lepoties par to, kā 2x2nieki varēja pārliecināties, ka latvietība var būt dažāda, jo uzaugām citās latviešu vidēs.


Kāpēc Tu citiem ieteiktu piedalīties 2x2?
- 2x2 ir brīnišķīga iespēja satikt latviešu jauniešus no visām pasaules malām. Ārzemju latviešus un Latvijas latviešus atdala tikai valsts robežas un okeāni, tomēr pozitīvas domās par mūsu kultūru varējam gan redzēt, gan sajust, un to ir vērts ikvienam piedzīvot.


Vai pati piedalīsies nākošajā 2x2 seminārā?
- Diemžēl šaubos, ka piedalīšos nākošajā 2x2 seminārā, jo apsveru atkal piedalīties 3x3 ar mammu, ja viņa brauks ciemos uz Latviju vasarā, un draugu.


Pāris vārdos par sevi
Pēc tam, kad saņēmu bakalauru, izdomāju, ka vēlreiz gribu ceļot uz ilgāku laiku un beigās izlēmu vasarā braukt uz Eiropu pastrādāt Latvijā. Ceļojums turpinās jau divus gadus, kaut gan to nesagaidīju ceļojuma sākumā.

Nodibinājumam 2x2 ir piešķirts sabiedriskā labuma statuss. Ja Tev ir iespēja atbalstīt semināru, būsim ļoti pateicīgi!