X

Kas? Kad? Kur un kā?

 1. Kas ir 2x2?
  Pasaules latviešu jaunatnes seminārs “2x2” ir nedēļu ilgs izglītojošs un aizraujošs pasākums latviešu jauniešiem, kas apvieno Latvijā un ārpus Latvijas dzīvojošos latviešu jauniešus. “2x2” semināra mērķis ir sniegt iespēju latviešu jauniešiem no dažādām pasaules valstīm iepazīties, sadraudzēties, sadarboties, stiprināt latvisko identitāti, izjust savas latviskās saknes, gūt jaunas latviskās zināšanas un emocionālu iedvesmu, kas kopīgi veicinātu piederību latviešu kopienai un vēlmi palīdzēt Latvijai, lai ar kopīgiem darbiem iesaistītu plašāku sabiedrības daļu, kas darbojas Latvijas izaugsmes labā.

 2. Kad un kur notiks Pasaules latviešu jaunatnes seminārs 2x2?
  Tas norisināsies 2022. gadā no 21. augusta līdz 28. augustam, Īrijā, Drewstown House centrā

 3. Kāda vecuma jauniešiem nometne ir paredzēta?
  No 18 līdz 30 gadiem.

 4. Kā varēs nokļūt līdz 2x2 semināra norises vietai?
  Drewstown House atrodas Meath rajonā (county Meath), nedaudz vairāk kā stundas brauciena attālumā no Dublinas lidostas. 21. augustā plkst. 13:00 no Dublinas centra aties autobuss uz semināra norises vietu. Pēc semināra piedāvāsim arī transportu atpakaļ uz Dublinas centru un lidostu. Autobuss no semināra norises vietas aties 11:00.

 5. Kas ir ievirzes?
  Ievirzes norisinās no rīta un tiek organizētas kā lekcijas/diskusijas. Tās vada savas nozares profesionāļi. Katrs dalībnieks izvēlās piedalīties 1 ievirzē visu semināra laiku. Dalībnieku skaits ir ierobežots katrā ievirzē; jo agrāk piesakās uz semināru, jo lielāka iespēja, ka varēs piedalīties iecerētā ievirzē. Informācija par plānotām ievirzēm drīz sekos.

 6. Kas ir projekti?
  Projekti norisinās dienas otrajā daļā un ļauj dalībniekiem praktiski apgūst kādu no piedāvātajiem amatiem. Katrs dalībnieks izvēlās piedalīties vienā projektā visu semināra laiku. Dalībnieku skaits ir ierobežots katrā projektā; jo agrāk piesakās, jo lielāka iespēja, ka varēs piedalīties iecerētā projektā. Informācija par plānotiem projektiem drīz sekos.

 7. Kādas valodas zināšanas ir vajadzīgas?
  Seminārs pulcēs latviešus no visas pasaules, tāpēc valodas līmenis katram var būt atšķirīgs. Neuztraucies, semināra laikā būs iespējams pilnveidot savas valodas prasmes draudzīgā un atbalstošā sabiedrībā.

 

Pieteikšanās. Dalības maksa. Stipendija.

 1. Kā var pieteikties 2x2 semināram?
  Piesakies mājas lapā: https://2x2pasaule.lv/2x2-seminari/2x2-zila-jura-zala-zeme/pieteikties

 2. Kāda ir dalības maksa 2x2 seminārā?
  “Agro putniņu” dalības maksa līdz 2022. g. 1. feb. ir 290 EUR.

  Pēc tam, dalības maksa paceļas uz 350 EUR. Ja nespēj segt visu dalības cenu vienā maksājumā, lūdzu sazinies ar zilajurazalazeme2x2@gmail.com. Varēsim piedāvāt iespēju samaksāt vairākos maksājumos

  Ja kādu iemeslu dēļ nespēj segt visu dalības maksu, bet vēlies piedalīties nometnē, ir iespējams saņemt daļēju stipendiju, aizpildot šo formu https://forms.gle/aZd7D4fUpRue9AwF6 un mēģināsim atrast atbalstītāju. Iesakām vērsties arī pie vietējām latviešu apvienībām ar lūgumu atbalstīt Tavu dalību seminārā.

 3. Vai pieteikumu stipendijai var veikt jebkurš interesents?
  Jā, pieteikties stipendijai var ikviens, kurš vēlas piedalīties 2x2 seminārā un kurš savādāk pats nevarētu segt dalības maksu.

 4. Kā var veikt apmaksu?

  Pēc pieteikšanās tiks nosūtīts rēķins ar 2x2 Latvijas konta (Swedbank) informāciju.

 

Papildus informācija

 1. Kas ir tās lietas, ko nepieciešams ņemt līdzi uz semināru?
  Noteikti labs garastāvoklis! Ēdināšana un gultas vietas tiks nodrošinātas, bet higiēnas preces (dušas želeja, šampūns, utt.) un dvielis būs pašam jāsagādā.

 2. Kas tomēr vēl varētu noderēt?
  Siltākas drēbes;
  Lietus drēbes;
  Ērti apavi;
  Higiēnas preces;
  Dvielis;
  Kāds latvisks elements (tautastērps, ja ir) vai svētku drānas;
  Ja ir iespēja un vēlies, droši paņem arī savu mūzikas instrumentu, lai kopīgi saspēlētos ar citiem dalībniekiem!


 3. Kas rīko 2x2?
  2x2 organizēšana ir balstīta uz brīvprātības principa - visi organizatori to dara brīvprātīgi. 2x2 komandā ir ap 20 organizatoru un vadības pārstāvju. Ar visiem organizatoriem un vadības pārstāvjiem var iepazīties sadaļā Vadība.

 4. Es neko nezinu par Īriju un gribu apskatīt arī citas vietas, ne tikai doties uz 2x2. Vai jums ir kādi ieteikumi?
  Protams! Katram dalībniekam tiks nosūtīts Īrijas tūrisma ceļvedis, no kura varēs iedvesmoties. Pirms nometnes tiks izveidota arī slēgta Facebook grupa visiem nometnes dalībniekiem, kur varēs sazināties un sarunāt doties ekskursijās kopā, pirms vai pēc 2x2.
Nodibinājumam 2x2 ir piešķirts sabiedriskā labuma statuss. Ja Tev ir iespēja atbalstīt semināru, būsim ļoti pateicīgi!