X

Ievirzes

Kā domāt kritiski un saglabāt draugus Juris Baltačs

Mēs visi kādreiz esam piedalījušies diskusijā kur jūtamies, ka runājam ar sienu. Tādos brīžos šķiet nesaprotami: kā otrs cilvēks ver nepiekrist acīmredzamiem faktiem?!

Mums visiem ir tendence domāt, ka taisnība ir mūsu pusē. Ievirzē "Kā domāt kritiski un saglabāt draugus” apgūsi kritiskās domāšanas metodes, kuras ļaus pārliecināties, ka tā tiešām ir. Papildus tam, uzzināsi arī, kā komunicēt, lai otrs cilvēks ieklausās faktos, kurus Tu pasniedz.

Uzzināsi kā neuzķerties uz dažāda veida muļķībām vai pārliecināšanas trikiem, kā darbojas zinātne, kā veidot argumentus un gūsi arī ieskatus cilvēku dabā, kuri ļaus Tev apiet emocionālās barjeras, kuras bieži paceļ diskusiju biedri.

Juris BaltačsJuris Baltačs

Sievietes identitāte Zane Puncule

Manās nodarbībās aplūkosim sievietes identitāti un drosmīgu tās pastāvēšanu un attīstību mūsdienu pasaules kontekstā. Būs praktiskā un teorētiskā daļa kā arī darbs ar sevi. Mēs braši aplūkosim tādas tēmas kā:
- svētā vai ragana, hipijs vai biznesa vadītāja?
- kāda ir Tava ķermeņa temperatūras nozīme karjeras veidošanā?
- svarīgais miegs;
- deguns kā instruments;
- produkivitāte: selfcare v self compassion;
- sava aicinājuma atpazīšana - karjera mūsdienu pasaulē;
- hormoni! Hormoni? Oxitocīna pakalpojumi un riebeklības;
- stress un ilglaicīga stresa izpausmes;
- reproduktīvo orgānu anatomija un nozīme;
- mākslas terapija;
- balss joga;
- sejas un ķermeņa masāža un pašmasāža;
- hobiju nozīme;
- citu cilvēku nozīme Tavā izaugsmē;
- ko ziemā ēd NLP un CBT?

Lai gan braši varu paust zināšanas no sievietes perspektīvas, laipni lūgti arī vīriešu dzimtes pārstāvji - jūs par sevi uzzināsiet ļoti daudz!

Līdzi katru dienu ņem segu/lakatu/šalli, dzērienu, priekšautu vai maiņas drēbes.
Visu nometnes laiku būs pieejama arī mana bibliotēka par augstākminētajam tēmām. Pēc pieprasījuma padalīšos arī ar Kindle un Audible listi.

Zane PunculeZane Puncule

Trimdas roks Linards Kalniņš

Rokmūzika ir protests, pašnoteikšanās un cieņpilnas pieaugšanas sastāvdaļa. Tā ir laikmeta sociālo un politisko notikumu spogulis. Izmantojot datu analīzi, meklējot sakarības un pētot tieši to, kas mūs visvairāk interesē, mēs varam uzzināt kaut ko ļoti svarīgu paši par sevi.
Linards KalniņšLinards Kalniņš

Tehnoloģiju mežs Arvīds Pelēcis

Maldīsimies tehnoloģiju mežā ar mērķi tajā iemaldīties vēl dziļāk un iepazīt tā iemītniekus - robotsuni, NFT pērtiķi, datorredzes pūci, mākslīgā intelekta zirnekļu tīklus, kriptovalūtu rūķus, viedās dzīvotnes, datortārpus, blokķēžu efejas un citus zvērus. Spriedīsim un diskutēsim par to vai šis mežs mūs padarīs par bezdarbniekiem, vai tomēr mēs iemācīsimies savaldīt biezokņa mošķus, likt tiem strādāt mūsu labā un cirpt to vilnu. Pastaigā var nākt arī, ja slikti orientējies tehnoloģiju mežā.
Arvīds PelēcisArvīds Pelēcis

Kā no problēmas nonākt pie inovatīva risinājuma un to ĪSTENOT? Didzis Vilcāns

Spēja radīt inovācijas nav ekskluzīva tikai kādai noteiktai cilvēku grupai, industrijai vai reģionam. Inovācijas nav notikums, bet gan process, kas var tikt mācīts un ko var apgūts ikviens. Ievirzes gaitā dalībniekiem būs iespēja iegūt skatījumu, procesus un rīkus, lai veicinātu inovāciju prasmes un praktiski uzzinātu, kā nonākt no vāji definētiem aktuālajiem problēmjautājumiem līdz labi veidotiem risinājumiem. Piedevām, dalībniekiem būs iespēja labāk iepazīt vienam otru, lai efektīvāk darbotos kā komanda un iegūtu rīkus, lai risinājumu idejas veiksmīgi īstenotu praksē.
Didzis VilcānsDidzis Vilcāns

Atrodi latgalieti sevī - latgaliešu valoda, dzīve un danči Elza MacHugh

Nedēļas garumā iedziļināsimies latgaliešu valodā, folklorā, dzīvē. Izjutīsim kā skan valoda, meklēsim kādus soļus lika dančos, izmēģināsim arī to paši un ieskatīsimies vēsturē. Kas zina, varbūt atklāsi latgalieti arī sevī!
Elza MacHughElza MacHugh

Projekti

Maizes meistardarbnīca Aigars Opihtins

Izgaršosim un izpratīsim maizes pasauli! Projekta garumā nodošu jauniešiem savus beķera amata noslēpumus, kopā darinot maizi un mācoties par cepšanas procesu. Nedēļas beigās projekta dalībniekiem būs arī iespēja iegūt oficiālu sertifikātu, kas apliecinās pabeigtu maizes cepšanas apmācību.
Aigars OpihtinsAigars Opihtins

Ieklausies sevī caur jogas un tējas rituāliem Una Priedniece

UNA PRIEDNIECE UN MĀRA AGUILAR

No tējas līdz ceremonijai. 

Man ir liels prieks piedāvāt jums iespēju ieskatīties tējas pasaulē.  Kopā mēs baudīsim augstas kvalitātes tējas, atklāsim, ko nozīme Cha Dao, kas ir tējas ceremonija un kā šo praksi varam ieviest ikdienā. Cauri laikiem ceremonijas ir praktizētas, lai saliedētu kopienas, atzīmētu svarīgus notikumus cilvēku dzīvēs, izdzīvotu prieku un bēdas, godinātu sauli un mēnesi, svinētu gadalaiku maiņas un stiprinātu garīgo piederību. No jauna atklāsim rituālus un metodes, lai dzīvotu harmonijā ar dabu un bagātinātu
sevi fiziski un garīgi. Joga: prāta, ķermeņa un dvēseles harmonijai.

Mums katram ir bijuši brīži, kad domas skrien zibens ātrumā, kad jāiet gulēt vai pirms kāda svarīga notikuma, ir savilkti muskuļi no stresa, kas rada galvas vai citas sāpes, sarežģītās situācijās nenokontrolējam savu reakciju, sāpinot apkārtējos un sevi, vai arī šķiet, ka esam nepietiekami. Tāpēc ir tik svarīgi uz brīdi apstāties, dziļi ieelpot, izkustināt ķermeni, sakārtot iekšējo pasauli, novērtēt to, kas mums ir, lai varētu dzīvot kvalitatīvāku, nosvērtāku un pilnvērtīgāku dzīvi.
Ieskatīsimies šajā senajā mākslā, kas ved atpakaļ pie sevis, pie dabas, pie iekšējā miera un labsajūtas. Ieklausīsimies sevī. Iepazīsimies un galvenokārt izmēģināsim dažādas jogas pozas, vingrojumus, elpošanas paņēmienus, meditāciju. Katrs var iegūt kādu labumu no jogas, vai nu mērķis ir iegūt ķermeņa tonusu, vai iemācīties ar elpu kontrolēt savas sajūtas un reakciju, paplašināt plaušu kapacitāti, vai meditēt, vai visu kopā pilnai harmonijai :)
Una PriednieceUna Priedniece

Koris Inguna Grietiņa-Dārziņa

Latvieši tiek uzskatīti par dziedātāju tautu. Par to liecina saglabātās latviešu tautasdziesmas, taču ne mazāk svarīgi, ka pirmie Vispārējie dziesmu svētki sekmēja latviešu koru veidošanos. Arī mūsu 2x2 seminārs nav izņēmums. Mums būs savs koris! Projekta laikā mēs kopā muzicēsim, izzināsim latviešu kormūzikas pērles, izdziedāsimies no sirds, veidojot skaistu kopīgo skanējumu tā, lai mūsu un nometnes draugu sirsdis gavilē. Lai prieks, lai mūzika, lai vienots drauga plecs pie pleca vienā elpā un skaņā savijas!
Inguna Grietiņa-DārziņaInguna Grietiņa-Dārziņa

Folklora - mūža godi un gadskārtas Daina Emīlija Freinberga-Upmale

Runāsim par mūža godiem - krustabām, kāzām un bedībām, kā arī par gadskārtām - Lieldienām, Jāņiem, Veļu laiku un Ziemassvētkiem - paražām, izdarībām un to simboliku. Uzzināsim, kādēļ šie godi un svētki ir bijuši svarīgi mūsu senčiem, kā tie noteica viņu dzīves ritu un kādēļ tie ir nozīmīgi arī mums šodien. 

Kā svētkus svinēt 21. gadsimtā? Diskutēsim, kā to var darīt, apzinoties laikmeta izpratnes un tehnoloģiju maiņu. Kā mūsdienās saglabāt tradīcijas jēgu, nevis skrupulozi ievērot tās burtisku izpratni? Kopā mācīsimies dziesmas un rotaļas. 

Kopā tiksimies arī Daudzinājumā!

Daina Emīlija Freinberga-UpmaleDaina Emīlija Freinberga-Upmale

Trimdas metāls Mārtiņš Punculis

Mārtiņš Punculis ir cilvēks, kurš tic vienkāršībai. 
Daudzus gadus pavadot biznesa vidē, augsta stresa un nepārtrauktas spriedzes un steigas pasaulē, Mārtiņš izlēma, ka tas ir neiespējami, nevajadzīgi un pat dumji. Par spīti sabiedrības nostājai, viņš nolēma iet uz savu bērnības sapņa īstenošanu - rast balansu, mieru un veidot dzīvi primitīvā lauku vidē. Vajag malku? Ņem zāģi un cirvi un dodies uz mežu! Vajag instrumentu - izkal to! Ja pašam jāizgatavo, tad divreiz padomāsi vai patiesi vajag un kādu tieši vajag. Sākot dzīvot ar šādu ideju, smēdes iekārtošana bija tikpat nepieciešama kā vajadzība pēc saiknes ar uguni un maģiju, kas liek metālam sakustēties. Saikne ar vēsturisko rotu un simbolu ir īpaša - jo vienkāršāka paliek dzīvē, jo svarīgāka tajā paliek simbola nozīme. Punkts. Sēkla. Es. Atgādinājums uz rokassprādzes. Kāpēc Tu dari to, ko dari un simbols aizsardzībai, lai zini, ka ir tā vērts!
Lai arī nedēļa ir tik ļoti īss laika posms un daudz tajā nevaresim paspēt, es gribu, lai sajūtat to spēku, kas nāk no varēšanas uztaisīt savu instrumentu, ko vēlāk likt lietā, lai radītu savu rakstu metālā. Parastu plāksni misiņa transformējot aizsardzības vai atgādinājuma amuletā.
Mārtiņš PunculisMārtiņš Punculis

Teātris ir dzīve! Inga Zvirgzdiņa

Teātri spēlēt var dažādi. Režisors var izvēlēties teātra skatītāju un kritiķu paaudzēs pārbaudītu drāmu un tad jau spēle un emocijas ir skaidri paredzamas.
Režisors var izvēlēties komēdijas, kuras uzrakstījuši šī žanra dižgari un, ja vēl aktieri publikā iemīļoti, tad panākumi garantēti. Bet, ja sastopas plašākai publikai nepazīstami režisors un aktieri un, ja tas viss notiek Zaļā zemē un pie Zilas jūras, tad spēles rezultāts ir atkarīgs no "kopīgas rakšanas"! Tiekamies 2x2 radošumā!
Inga ZvirgzdiņaInga Zvirgzdiņa

Ejam dabā! Agita Berga

Laika pavadīšana dabā varot samazināt nemieru un satraukumu, uzlabot garastāvokli un vairot laimes sajūtu. Vairosim labsajūtu:
- ejot pārgājienos par apkārtnes kalniem,
- mācoties orientēties pēc kartes un kompasa,
- gatavojot dabā uz pašu iekurta ugunskura
- piedzīvojot, kā daba ļauj sevi un citus iepazīt tuvāk.
Dalībniekiem jāņem līdzi: vienkāršiem pārgājieniem piemēroti apavi, ērts apģērbs, ūdens pudele, lietus jaka vai plašķis, neliela mugursoma, blociņš ar rakstāmo.
Agita BergaAgita Berga
Nodibinājumam 2x2 ir piešķirts sabiedriskā labuma statuss. Ja Tev ir iespēja atbalstīt semināru, būsim ļoti pateicīgi!