X

Kas? Kad? Kur un kā?

 1. Kas ir 2x2?
  Pasaules latviešu jaunatnes seminārs “2x2” ir nedēļu ilgs izglītojošs un aizraujošs pasākums latviešu jauniešiem, kas apvieno Latvijā un ārpus Latvijas dzīvojošos latviešu jauniešus. “2x2” semināra mērķis ir sniegt iespēju latviešu jauniešiem no dažādām pasaules valstīm iepazīties, sadraudzēties, sadarboties, stiprināt latvisko identitāti, izjust savas latviskās saknes, gūt jaunas latviskās zināšanas un emocionālu iedvesmu, kas kopīgi veicinātu piederību latviešu kopienai un vēlmi palīdzēt Latvijai, lai ar kopīgiem darbiem iesaistītu plašāku sabiedrības daļu, kas darbojas Latvijas izaugsmes labā.

 2. Kad un kur notiks Pasaules latviešu jaunatnes seminārs 2x2?
  Tas norisināsies no 2022. gada 22. jūnija līdz 28. jūnijam Minesotā, Camp Courage North, tieši pirms Minesotas dziesmu svētkiem.

 3. Kāda vecuma jauniešiem nometne ir paredzēta?
  No 18 līdz 30 gadiem.

 4. Kā varēs nokļūt līdz 2x2 semināra norises vietai?
  Camp Courage North nometne atrodas apmēram trīs ar pusi stundu braucienā no St. Paul centra, vai četru stundu braucienā no St. Paul galvēnās lidostas (Minneapolis−Saint Paul International Airport). Nometni var atrast Google Maps ierakstot: Camp Courage North, 37569 North Courage Drive, Lake George, MN 56458. Uz Camp Courage North var nokļūt pašam, vai arī būs iespēja uz semināra norises vietu 22. jūnijā doties ar organizētu autobusu no St. Paul. Autobuss izbrauks plkst. 12os un par to nebūs jāpiemaksā. Izbraukšanas vietu precizēsim tuvāk semināra sākumam un izziņosim visiem dalībniekiem. Mēs arī piedāvāsim autobusu no Camp Courage North atpakaļ uz St. Paul 28. jūnijā.

 5. Kas ir ievirzes?
  Ievirzes norisinās no rīta un tiek organizētas kā lekcijas/diskusijas. Tās vada savas nozares profesionāļi. Katrs dalībnieks izvēlās piedalīties 1 ievirzē visu semināra laiku. Dalībnieku skaits ir ierobežots katrā ievirzē; jo agrāk piesakās uz semināru, jo lielāka iespēja, ka varēs piedalīties iecerētā ievirzē. Informācija par plānotām ievirzēm drīz sekos.

 6. Kas ir projekti?
  Projekti norisinās dienas otrajā daļā un ļauj dalībniekiem praktiski apgūst kādu no piedāvātajiem amatiem. Katrs dalībnieks izvēlās piedalīties vienā projektā visu semināra laiku. Dalībnieku skaits ir ierobežots katrā projektā; jo agrāk piesakās, jo lielāka iespēja, ka varēs piedalīties iecerētā projektā. Informācija par plānotiem projektiem drīz sekos, bet jau varam paziņot, ka būs tautas dejas un koris - dalībnieki šajos projektos uzstāsies arī Minesotas dziesmu svētkos!

 7. Kādas valodas zināšanas ir vajadzīgas?
  Seminārs pulcēs latviešus no visas pasaules, tāpēc valodas līmenis katram var būt atšķirīgs. Neuztraucies, semināra laikā būs iespējams pilnveidot savas valodas prasmes draudzīgā un atbalstošā sabiedrībā. Aizpildot anketu, būs nepieciešams norādīt latviešu valodas zināšanu līmeni.

Pieteikšanās. Dalības maksa. Stipendija.

 1. Kā var pieteikties 2x2 semināram?
  Reģistrējies mājas lapā: https://2x2pasaule.lv/2x2-seminari/2x2-saules-vartos/pieteikties.

 2. Kāda ir dalības maksa 2x2 seminārā?
  “Agro putniņu” dalības maksa līdz 2021. g. 31. dec. ir: 450 USD / 400 EUR / 560 CAD

  Pēc tam, dalības maksa paceļas uz 490 USD / 430 EUR / 620 CAD. Ja nespēj segt visu dalības cenu vienā maksājumā, lūdzu sazināties ar saulesvartos2x2@gmail.com. Varēsim piedāvāt iespēju iemaksāt 190 USD / 130 EUR / 260 CAD (150 USD / 100 EUR / 200 CAD ar “agro putniņu” cenu) un maksāt 100 USD / 100 EUR / 120 CAD mēnesī līdz visa dalības maksa ir segta.

  Ja kādu iemeslu dēļ nespēj segt visu dalības maksu, bet vēlies piedalīties nometnē, ir iespējams saņemt daļēju stipendiju, aizpildot šo formu: https://forms.gle/7ACeoacnJo5tpVybA, un mēģināsim atrast atbalstītāju. Iesakām vērsties arī pie vietējām latviešu apvienībām ar lūgumu atbalstīt Tavu dalību seminārā.

 3. Vai pieteikumu stipendijai var veikt jebkurš interesents?
  Jā, pieteikties stipendijai var ikviens, kurš vēlas piedalīties 2x2 seminārā un kurš savādāk pats nevarētu segt dalības maksu.

 4. Dalībniekiem no Kanādas
  Kanādas Latviešu Centrs Toronto piedāvā stipendijas. Pieprasījuma lapa atrodama KLCT mājaslapā: http://www.latviancentre.org/klct-stipendijas-fonds/.

 5. Dalībniekiem no ASV
  Amerikas Latviešu Apvienība (ALA) piedāvā stipendijas Amerikā dzīvojošiem jauniešime. Sīkāka informācija atrodama ALA mājaslapā: https://alausa.org/musu-darbiba/izglitiba/vecakiem-un-studentiem/. Saite uz stipendijas pieteikuma veidlapu: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSffBiP4SaBnj-sbZ2pslJ1_GC_84Q3KBvuXcJTFCKT9tQhlOA/viewform.

 6. Līdz kuram datumam nepieciešams veikt dalības maksu?
  Dalības maksai ir jābūt nomaksātai 3 mēnešus pēc pieteikšanās. Ja piesakies mazāk kā trīs mēnešus pirms nometnes sākuma, dalības maksai ir jābūt nomaksātai pirms 1. jūnija. Ja šis nav Tev iespējams, varam vienoties atsevišķi, rakstot 2x2saulesvartos@gmail.com.

 7. Kā var veikt apmaksu?
  Pieteikšanās anketā iespēja norādīt, vai dalības maksa tiks pārskaitīta ASV dolāros vai eiro. Atkarībā no izvēlētās valūtas, rēķins tiks piesūtīts ar attiecīgā konta informāciju. Dibinājumam 2x2 ir bankas konti Latvijā (Swedbank) un ASV (Mineapoles latviešu kredītsbiedrībā), uz kuriem dalības maksa tiks pārskaitīta. Šogad ir arī PayPal iespēja, ar kuru var dalīt maksājumu uz vairākiem mēnešiem.

Papildus informācija

 1. Kas ir tās lietas, ko nepieciešams ņemt līdzi uz semināru?
  Noteikti labs garastāvoklis! Ēdināšana un gultas vietas tiks nodrošinātas, bet gultas veļa būs pašam jāsagādā.

 2. Kas tomēr vēl varētu noderēt?
  Siltākas drēbes;
  Lietus drēbes;
  Ērti apavi;
  Higiēnas preces;
  Kāds latvisks elements (tautastērps, ja ir) vai svētku drānas;
  Gultas veļa: guļammaiss un spilvenis. Ja jums ir vajadzīga gultas veļa un nevarēsiet to paši sagādāt, lūdzu atzīmējiet pieteikšanas anketā, un mēs palīdzēsim to sagādāt.
  Ja ir iespēja un vēlies, droši paņem arī savu mūzikas instrumentu, lai kopīgi saspēlētos ar citiem dalībniekiem!


 3. Kas rīko 2x2?
  2x2 organizēšana ir balstīta uz brīvprātības principa - visi organizatori to dara brīvprātīgi. 2x2 komandā ir ap 20 organizatoru un vadības pārstāvju. Ar visiem organizatoriem un vadības pārstāvjiem var iepazīties sadaļā Vadība.

 4. Es gribu būt gan 2x2 gan Minesotas dziesmu svētkos. Vai tos var apvienot?
  Jā! St. Paul dziesmu svētki sākas 29. jūnijā un 2x2 beigsies 28. jūnijā, tā kā notikumi nenotiek vienlaicīgi. Dziesmu svētki notiks St. Paul pilsētas centrā, apmēram trīs ar pus stundas no Camp Courage North nometnes. Iespējams, ka atsevišķām dziesmu svētku dalībnieku grupām būs mēģinājumi pirms dziesmu svētku atklāšanas, kas varētu būt tajā pašā laikā, kad 2x2 pasākumi, bet tas jums pašiem ir jāprecizē ar jūsu grupu. Visi kopējie dziesmu svētku notikumi sākas dienu pēc 2x2 noslēguma. Ja būs nepieciešams, mēs palīdzēsim nodrošināt transportu uz St. Paul pilsētas centru pēc 2x2 noslēguma.

 5. Kur varu atrast plašāku informāciju par Minesotas dziesmu svētkiem?
  https://www.latviansongfest2022.org/par-mums
Nodibinājumam 2x2 ir piešķirts sabiedriskā labuma statuss. Ja Tev ir iespēja atbalstīt semināru, būsim ļoti pateicīgi!