X

Ievirzes

Pareiza un mūsdienīga latviešu valoda Guna Kalniņa

Vadītāja: žurnāla “Rīgas Laiks” un bērnu grāmatu izdevniecības “Liels un mazs” valodas redaktore, Latvijas Universitātes pieaugušo izglītības projekta "Open Minded" lektore.

Mēs esam Latvija, un Latvija mums ir latviešu valodā. Tā ir tieši tik sena un tik moderna, kādu mēs to runājam un rakstām. Sanāksim kopā katrs ar savu valodas pieredzi, runāsim par latviešu valodas attīstību, pētīsim, kā izdod žurnālu un sagatavo bērnu grāmatas, kopā rakstīsim nometnes blogu, sareizināsim savas zināšanas kā 2x2, un mūsu valoda būs bagātāka.

Ieskatam 13 min. video no kādas lekcijas:

https://www.youtube.com/watch?v=KSBXIb4iF-s&t=595s

Guna KalniņaGuna Kalniņa

Kā domāt kritiski un saglabāt draugus Juris Baltačs

Vadītājs: digitālā mārketinga speciālists un zinātnes entuziasts.

Padomā par kādu reizi, kad esi risinājis domstarpības ar cilvēku par tēmu, kas viņam ir tuva. Noteikti kādā brīdī pamanīji, ka runā ar sienu. Otrs cilvēks neklausās pat, ja fakti, loģika un taisnība ir tavā pusē. Mums visiem ir tendence turēties pie savas patiesības, un tikai retais faktos pamatotu kritiku uztver ar vēsu un atvērtu prātu.

Ievirzē "Kā domāt kritiski un saglabāt draugus" apgūsi kritiskās domāšanas metodes, kas ļaus tev pamanīt, kādas domāšanas kļūdas pieļauj citi, un biežāk apzināties, kad tās pieļauj tu pats. Rezultātā spēsi biežāk saredzēt pasauli tādu, kāda tā tiešām ir. Papildus tam runāsim arī par emocionālo inteliģenci un iemācīsimies faktos un loģikā balstītus argumentus pasniegt tādā veidā, lai otrs cilvēks ieklausās, pat ja saki viņam taisnību.

Juris BaltačsJuris Baltačs

Mans prāts, ķermenis un emocijas. Kurš kuru vada? Katrīna Žaltkovska

Vadītāja: “Intellego” psiholoģe un KBT psihoterapeite.

Dažreiz šķiet, ka tik labi saprotam, kas notiek ar citiem. Bet kā ar sevi? Cik reizes sev ir nācies uzdot jautājumu – kas ar mani notiek? Ievirzes laikā pētīsim prāta, emociju un ķermeņa saistību. Izzināsim veidus, kā rūpēties par savu psiholoģisko veselību. Ieskatīsimies katrs savos apburtajos lokos jeb situācijās, kas atkal un atkal atgriežas, bet līdz galam mūs neapmierina. Ievirzē apgūtais ļaus labāk izprast pašam sevi un pamanīt “robežas”, kuras bieži uzliek prāts. Tāpat apgūtais dos idejas, kā labāk saprast citus.

Katrīna ŽaltkovskaKatrīna Žaltkovska

Nākotnes pilsētas: gatavas pārmaiņām? Indra Levite

Vadītāja: klimatu pārmaiņām neitrālo un pielāgoto pilsētu speciāliste.

Mēs dzīvojam, strādājam un mācāmies pilsētās. Izmantojam to pakalpojumus, infrastruktūru un izklaides iespējas. Bet tagad mēs atrodamies lielu klimata pārmaiņu priekšā, kā par to liecina šā gada neparasti bargā ziemā un karstā vasara. Vai mūsu pilsētas ir gatavas tikt galā ar tām un pielāgoties šīm izmaiņām?

Šajā ievirzē mēs vairāk uzzināsim par to, ko nozīmē klimata pārmaiņu mazināšana un pielāgošanās tām, kā arī ilgtspējīgas pilsētas attīstība. Izrunāsim dažādu pilsētu piemērus, izaicinājumus un sasniegumus. Visbeidzot, pielietosim zināšanas Latvijas pilsētu kontekstā.
Indra LeviteIndra Levite

Vadi sevi, vadi citus Vanda Dauksta

Vadītāja: komunikācijas speciāliste, 2x2 ciešsaišu vadītāja.

Ievirzē VSVC apskatīsim vadīšanu (angl. leadership) no dažādiem skatu punktiem. Kādas īpašības piemīt veiksmīgam vadītājam? Drosme, noteiktība, parauguzvedība, harisma, vīzija... kas vēl? Kādu lomu spēlē spēja motivēt? Vadīt komandu? Uzticība? Un kā var “vadīt vados”, respektīvi, attālināti? Lai vadītu citus, ir jāspēj arī vadīt sevi. Un, lai vadītu sevi, ir sevi jāpazīst. Iepazīsimies ar dažādiem cilvēku tipiem, ar savām vērtībām, un ieskatīsimies savās spējās uzrunāt, uzklausīt, uzņemties atbildību…

Vanda DaukstaVanda Dauksta

Projekti

Eksperimentālā gleznošana un animācija/radošuma atvēršana Daina Šteinerte-Kalniņa

Vadītāja: multimediāla māksliniece, scenogrāfe, Ogres Mākslas skolas pasniedzēja, izglītojošo galda spēļu fane.

Daina izmantos pašas radītu galda spēli, lai palīdzētu iekustināt radošumu ar zīmēšanas un gleznošanas tehniku palīdzību, kā arī iepazīstinās ar stop-motion tehniku. Katram individuāli tiks atrasts piemērots izaicinājums, lai dalībniekam būtu gandarījuma sajūta par paša paveikto.
Daina Šteinerte-KalniņaDaina Šteinerte-Kalniņa

Rotkalšana Vitauts Straupe

Vadītājs: rotkalis, uzņēmuma "Baltu Rotas" meistars.

Vitauts Straupe pirmās rotas sāka gatavot jau pamatskolas laikā, mācoties pie meistariem. Izstāde Turaidā, valsts pasūtīta sakta dāvanai Dānijas karalienei, un 1994. gadā tika dibināts uzņēmums. Gadu gaitā ģimenes uzņēmums ir izaudzis, nes Latvijas vārdu pasaulē, ir izveidoti 3 veikali, "Baltu Rotu" muzejs. Bet galvenais – šo gadu laikā rotās ir parādītas mūsu arheoloģijas unikālās vērtības, un iedzīvināta tendence senos simbolus valkāt gan svētkos, gan ikdienā un ar to lepoties. Kā sākās Vitauta rotkaļa gaitas un kurp tās vedušas, skatieties Mārtiņa Ķibilda veidotajā video: 

https://www.youtube.com/watch?v=EbHkB-rnaTo&t=130s&ab_channel=BaltuRotas%2FBalticJewellery

Vitauts StraupeVitauts Straupe

Aktiermāksla un improvizācija Laura Čaupale

Vadītāja: režisore, aktrise, publiskās runas speciāliste.

Spēlēsimies ar kontrastiem un jaudu latviskajā temperamentā. Katrai dienai veltīta sava tēma – sākot no "laika un telpas" līdz "mājām".

Laura ČaupaleLaura Čaupale

Aktīvā klausīšanās un improvizācija mūzikā Rinalds Maksimovs

Vadītājs: studējis sitaminstrumentu spēli, mūzikas interpretāciju, improvizāciju un kompozīciju Kopenhāgenas Ritmiskās mūzikas konservatorijā. Darbojas džeza un improvizētās mūzikas projektos, kā arī grupās "Juuk", "Nepāriet" un ar Ainaru Mielavu.

Mūzika ir spēcīgs psiholoģisks ierocis, ar kuru var sadziedēt un arī nogalināt. Šajā kursā runāsim par dažādiem klausīšanās veidiem. Klausīsimies visdažādāko žanru mūziku, runāsim par to, analizēsim, baudīsim un arī paši improvizēsim. Projekta dalībnieki aicināti ņemt līdzi priekšmetus, kas rada skaņas, trokšņus un mūziku. Priekšzināšanas nav nepieciešamas, vienīgi ziņkāre un atvērtība pieredzēt ko jaunu.

Rinalds MaksimovsRinalds Maksimovs
Nodibinājumam 2x2 ir piešķirts sabiedriskā labuma statuss. Ja Tev ir iespēja atbalstīt semināru, būsim ļoti pateicīgi!