X

Ievirzes

Finanšu sistēmas ilgtspēja Andris Šuvajevs

Koronavīruss ir lieliski apliecinājis esošās finanšu un ekonomikas sistēmas trauslumu. Maza, neredzama bioloģiskā aģenta nekontrolēta vairošanās apstādināja globālās piegādes ķēdes, akciju tirgus vērtībām turpinot krist, samazināja investoru uzticību, un valdības ne tikai apsver, bet ievieš aizsardzības pasākumus, kas citos apstākļos varētu tikt uztverti kā visnotaļ autoritāri. Ja globālās ekonomikas arhitektūra balstās slidenos pamatos, vai ir pienācis laiks pārvērtēt tās principus un filosofiju? Laikā, kad klimata katastrofa jau ir likusi pārdomāt mūsu ražošanas un patēriņa veidus, diskusija par finanšu sistēmas ilgtspēju ir izpalikusi. Kāda būs centrālo un komercbanku loma nākotnē, un, kā mēs varam ietekmēt viņu kreditēšanas tendences? Kāda veida atbildību ir jāuzņemas finanšu institūcijām oglekļa pēdas nospiedumā? Vai to esošā politiskā nozīmība var tikt saglabāta, nemainot varas sadalījumu banku sektorā? Vai arī finansiāli ilgtspējīgas prakses uzpeldēs tikai pēc tam, kad ļaunākais jau būs noticis?
Andris ŠuvajevsAndris Šuvajevs

Kā domāt kritiski un saglabāt draugus Juris Baltačs

Mūsdienu burvība ir, ka visa pasaules informācija ir tepat, mūsu pirkstu galos, bet mūsdienu laikmeta lāsts ir, ka visas pasaules muļķības ir pieejamas tikpat viegli. Tādēļ ir, jo īpaši svarīgi spēt nošķirt patiesu informāciju no aplamībām. Dažas no lietām, ko iemācīsieties ievirzē "Kā domāt kritiski un saglabāt draugus" ir:
  • Kā neuzķerties uz trikiem kas veidoti, lai jūs maldinātu,
  • Kā pārliecināties, kurš informācijas avots ir uzticamāks,
  • Sapratīsiet, kā darbojas cilvēces labākais rīks patiesības destilēšanai - zinātniskā metode.
Tās ir dažas no prasmēm, kas ļauj pietuvoties patiesākai izpratnei par pasauli. Bet, kā rāda pieredze - ar to ir par maz. Patiesība jāspēj pasniegt tādā veidā, lai otrs cilvēks ieklausās. Komunicējot sausi un loģiski, bieži nākas attapties, ka runā ar sienu pat, ja Tevis teiktais ir patiess. Tādēļ caur teoriētiskām un praktiskā nodarbībām apgūsim arī dažādus emocionālā intelekta un komunikācijas aspektus, kas ļaus apiet emocionālās barjeras, ko cilvēki bieži uzstāda.
Juris BaltačsJuris Baltačs

Valoda Aiga Veckalne

Valoda liecina ne tikai par mūsu komunikācijas un analītiskajām prasmēm, erudīciju un zināšanām, lietišķās etiķetes un ētikas normu pārzināšanu, bet arī emocionālo inteliģenci, empātiju un toleranci. Tā var veidot stereotipus vai – gluži otrādi – veicināt pieņemšanu un līdzdalību. Ievirzē runāsim par iekļaujošo valodu un vingrināsimies tās izmantojumā, diskutēsim par aktuāliem valodas jautājumiem daudzkultūru vidē un ceļā uz iekļaujošu sabiedrību.

Aiga VeckalneAiga Veckalne

Projekti

Folklora - kokles un vēl vairāk Rozīte Katrīna Spīča

Apgūstot tradicionālās kokles spēli, mācīsimies par mūsu pašu tautas tradicionālo kultūru. Dziedot, muzicējot un dejojot kopā gan šķetināsim, gan lauzīsim mītus par latviešu tautas folkloru, gan mācīsimies jaunas, līdz šim neiepazītas tās šķautnes. Domāsim un mēģināsim izprast, kādēļ svinam Jāņus un Ziemassvētkus taisni šādi, ne citādi? Kāpēc tērpjam baltu linu kreklu un vasarā pinam vainagus, bet ziemā taisām puzurus? Koklēšanu, šo visu un vēl daudz ko citu varēsi apgūt folkloras projektā. Piedalīties aicināts ikviens- gan ar, gan bez muzikālām prasmēm, gan ar savu kokli, gan bez instrumenta!
Rozīte Katrīna SpīčaRozīte Katrīna Spīča

Kustība Juris Gogulis

Iepazīsim dejas valodu no tās iedvesmojošākās puses, kura mums visiem atklās mūsu ķermeņa slēptos talantus un iespējas. Atklāsim sevī dejas mākslinieka būtību. Neuztraucies ja deja Tev ir sveša, jo šoreiz lielāka priekšroka ir cilvēkiem bez iepriekšējās pieredzes.
Juris GogulisJuris Gogulis

Ziemas Saulgriežu virtuve Ilze Stangaine

Cepsim maizi, pīrādziņus, kūkas un desertus! Gatavosim uzkodas, salātus un pamatēdienus! Baudīsim latvisku garšu un sajūtas! Gatavosim gan iekštelpās, gan ārā uz uguns #gatavodabā! Provēsim gan klasiskas, gan jaunas un inovatīvas receptes. Projekts “Ziemas Saulgriežu virtuve” būs vērsts uz praktiskām nodarbībām - garlaicīgi nebūs, katrs varēs darboties un iemēģināt prasmes pie bļodām un pannām, un, kas labākais, naškoties varēsi uz nebēdu! Tiekamies virtuvē!
Ilze StangaineIlze Stangaine
Nodibinājumam 2x2 ir piešķirts sabiedriskā labuma statuss. Ja Tev ir iespēja atbalstīt semināru, būsim ļoti pateicīgi!