X

Septītā diena Ratniekos 2015. gada 15. jūlijs

Septītā diena Ratniekos

Nometne rit uz priekšu un lēnā garā tuvojas noslēgumam. Ir jāatzīst, ka ļoti maz par to tiek domāts, jo tam fiziski nav laika! Visi esam ļoti nodevušies tieši šim brīdim, un baudām tos mirkļus, kuri mums ir. Tā paša iemesla dēļ arī salīdzinoši maz tiek uzņemtas bildes.

Viens no interesantajiem novērojumiem ir tas, ka ir radusies jauna galda dziesma. Ir sanākušas divas kompānijas, kuras atšķirīgās nometnēs ir dziedājušas atšķirīgas dziesmas. Viena kompānija dzied 'Met Dieviņi, zelta krustu", kamēr otra kompānija dzied "Met Laimiņa, zelta jostu". Šīs abas versijas ir sakombinējušās, un ir sanācis: "Met Dieviņi, zelta jostu". Kā Rainis teica, "Pastāvēs, kas mainīsies", un nu mēs šajā nometnē noteikti nodarbojamies ar jaunradi.

Šodien turpinājās darbs ievirzēs un projektos. Aktīvā atpūta devās laivot, virtuves ievirze turpina gatavot un izmēģināt ēdienus, kurus viņi pasniegs noslēguma vakariņās.

Mūsu pašu Oskars Jepsis novadīja vienu nodarbību, kur padomājām, kā mēs visi svinēsim Latvijas simtgadi un kā iesaistīt ārzemēs dzīvojošos latviešus. Viena ideja bija vienlaicīgi visiem latviešiem piecelties un nodziedāt himnu. Cita ideja bija nosūtīt vienu Latvijas karogu apkārt visai pasaulei pie latviešiem. Ar pievienotu GPS un GoPro kameru, kuram varētu sekot līdzi, un jebkurš varētu savu novēlējumu vai sveicienu ierakstīt. Nav slikta doma!

Pēc tam Bruno Bahs mums novadīja nodarbību, kur visi izmēģinājām un iemācījāmies zīmēt karikatūras. Vienmēr ir interesanti izmēģināt kaut ko jaunu!

Pie mums ciemos atbrauca Toms Grēviņš un nolasīja lekciju par moderno mūziku Latvijā. Toms bija sagatavojis 10 latviešu mūzikas albūmus, kuri, viņaprāt, ir visvairāk ietekmējuši modernās latviešu mūzikas attīstību. Saraksts sākās ar trompetistu Gunāru Rozenbergu un viņa albūmu "Laura", no 1979. gada. Turpinājās ar dažādiem mūziķiem un grupām kā Kaspars Dimiters, Prāta Vētras "Ne uz vienu dienu", grupa "Aparāts" ar albumu "Zzz" un visu nobeidza ar grupu Instrumenti un Sound Poets. Šī lekcija bija sevišķi noderīga, jo tā deva ieskatu mūsdienu mūzikas attīstībā. Visu cieņu Tomam par pārdomātu, līdzsvarotu prezentāciju!

Nīkšanā visi galu galā, dziedādami dziesmas, sasēdāmies ap galdiem; parādījās arī ģitāra. Ja vajadzētu spriest tikai pēc mūsu nometnes, tad tiešām apgalvojums par to, ka latvieši ir dziedātāju tauta, ir patiess.

Nodibinājumam 2x2 ir piešķirts sabiedriskā labuma statuss. Ja Tev ir iespēja atbalstīt semināru, būsim ļoti pateicīgi!