X

Pirmā diena Ratniekos 2015. gada 9. jūlijs

Pirmā diena Ratniekos

Aizvadīta pirmā diena Ratniekos. Visi esam veiksmīgi atbraukuši, iepazinušies un izdancojušies. Kā pagāja šī diena? Atbraukuši uz Ratniekiem, mēs nolikām mantas istabās un devāmies uz 2x2 atklāšanu. Pēc karoga pacelšanas nometnes vadītāja Eva mūs iepazīstināja ar nometnes vadības loku. Turpinājumā par lielo 2x2 mantojumu atgādināja Vaira Vīķe-Frieberga, kura bija atsūtījusi video sveicienu nometnes dalībniekiem, un uzsvēra, ka ir jābauda laiks, kas mums ir dots, lai būtu kopā.

Sekoja Baibas Rubesas uzruna, izstāstot par to, kas ir 2x2 un kāda ir 2x2 vēsture. Protams, runāja arī par latvietību. Viņa mums atgādināja, ka šī gada nometnes sauklis ir "Baudi savu latvietību!", taču kādreiz, tas bija "Pulcējamies, priecājamies, precējamies!". Un, pat ja tas nav izvērsts kā  "oficiālais" sauklis, kāpēc lai tā nebūtu aktuāla devīze arī šogad?

Pēc oficiālās nometnes atklāšanas un svarīgajām runām devāmies uz iepazīšanos, ko mums prasmīgi un ar kārtīgu humora devu novadīja Vanda Dauksts. Dalībniekiem arvien vairāk kļuva zināmi citu vārdi – kā saka, atkārtošana ir zināšanu māte. Un atkārtojām tos tā kārtīgi...

Vienas iepazīšanās spēles ietvaros Vanda palūdza visskaistākajiem un brašākajiem puišiem ieiet centra aplī. Domādami, ka cilvēki mēdz kautrēties (it sevišķi vīrieši, it sevišķi latvieši), visiem par lielu prieku un pārsteigumu ar lielu soli ienāca lielākā daļa no mūsu nometnes vīrieškārtas pārstāvjiem. Tiešām varam lepoties ar fantastiskiem, brašiem, veselīgi pašpārliecinātiem puišiem šajā nometnē!

Sekoja danči, kurus nenogurstoši vadīja Laima Dimanta un Jānis Feldmanis. Dancot gribētāju bija daudz, un visi lustīgi izdejojāmies. Citiem tie bija jauni danči, citiem jau sen, sen zināmi. Uzzinot, ka danči bija paredzēti tikai pirmajam vakaram, visi bijām ļoti saskumuši. Acīmredzot, kādā nīkšanā būs jāsarīko vēl kādu danci!

Pēc kārtīgas izdejošanās devāmies uz nīkšanu, kur laidām vaļā visas dziesmas, ko zinājām, un paspējām tās izdziedāt. Nu beidzot bija iespēja kārtīgi aprunāties ar jaunajiem draugiem un neformālākā gaisotnē iepazīties. Kopumā nometnē valda optimisms, jautrība, un interese vienam par otru. Aizraujoši vērot to, kā ārzemēs dzīvojošie latvieši un Latvijā dzīvojošie latvieši ir sanākuši kopā, ir tik atvērti, un draudzīgi sapazīstas, katrs uzzinot arvien vairāk par "otro" pasauli. Domāju, ka līdz nedēļas beigām būsim pamatīgi mainījuši dažādus aizspriedumus, un saveduši pasaules latviešus tuvāk kopā zem viena vārda - "latvieši".

Pirmā diena Ratniekos - Foto Arta Balode
Pirmā diena Ratniekos - Foto Arta Balode
Pirmā diena Ratniekos - Foto Arta Balode
Pirmā diena Ratniekos - Foto Arta Balode
Pirmā diena Ratniekos - Foto Arta Balode
Pirmā diena Ratniekos - Foto Arta Balode
Pirmā diena Ratniekos - Foto Arta Balode
Pirmā diena Ratniekos - Foto Arta Balode
Nodibinājumam 2x2 ir piešķirts sabiedriskā labuma statuss. Ja Tev ir iespēja atbalstīt semināru, būsim ļoti pateicīgi!