X

Kas? Kad? Kur un kā?

 1. Kas ir 2x2?
  Pasaules latviešu jaunatnes seminārs 2x2 apvieno Latvijā un ārpus Latvijas dzīvojošos latviešu jauniešus.

 2. Kad un kur notiks Vācijas Pasaules latviešu jaunatnes seminārs 2x2?
  Tas norisināsies no 2020. gada 15. augustam līdz 22. augustam Bērzainē, Vācijā.

 3. Kāda vecuma jauniešiem nometne ir paredzēta? 
  No 18 līdz 30 gadiem.

 4. Kā varēs nokļūt līdz 2x2 semināra norises vietai?
  Ar auto, lidmašīnu, vilcienu, vai autobusu. Vairāk par to zemāk.

 5. Kas ir ievirzes?
  Ievirzes norisinās no rīta un tiek organizētas kā diskusijas. Tās vada savas nozares profesionāļi. Katrs dalībnieks izvēlās piedalīties 1 ievirzē visu semināra laiku, un izvēlēties kurā darbosies var pieteikšanas anketā. Dalībnieku skaits ir ierobežots katrā ievirzē; jo agrāk piesakās, jo lielāka iespēja, ka varēs piedalīties iecerētā ievirzē.

 6. Kas ir projekti? 
  Projekti norisinās dienas otrajā daļā un ļauj dalībniekiem praktiski apgūst kādu no piedāvātajiem amatiem. Katrs dalībnieks izvēlās piedalīties 1 projektā visu semināra laiku, un izvēlēties kurā darbosies var pieteikšanas anketā. Dalībnieku skaits ir ierobežots katrā projektā, jo agrāk piesakās, jo lielāka iespēja, ka varēs piedalīties iecerētā projektā.

 7. Kādas valodas zināšanas ir vajadzīgas?
  Seminārs pulcēs latviešus no visas pasaules, tāpēc valodas līmenis katram var būt atšķirīgs. Neuztraucies, semināra laikā būs iespējams pilnveidot savas valodas prasmes draudzīgā un atbalstošā sabiedrībā. Aizpildot anketu, būs nepieciešams norādīt latviešu valodas zināšanu līmeni.

 

Kā tikt uz Bērzaini?

 1. Kur atrodas Bērzaine?
  Tā atrodas Vācijas dienvidos, netalu no Freiburgas pilsētas. Adrese ir Leinhaldenweg 28, 79104 Freiburg im Breisgau. Tuvākā vilciena stacija: Freiburg-Zähringen.

 2. Kā tikt uz Bērzaini ar lidmāšinu?
  Lielākās tuvējās lidostas ir Frankfurtē (FRA / HHN), Cīrihē (ZRH), Bāzelē (BSL), Štutgartē (STR) un Strazbūrā (SXB/LFST). No visām lidostām nometnes vietā iespējams nokļūt ar vilcienu vai autobusu (skatīties zemāk).

  • Ar Lufthansa: Cenas bez atlaidēm, sākot no 129 Eiro abos virzienos, ieskaitot 23kg nododamo bagāžu. Lidojot ar Lufthansa, Rail and Fly biļetes uz jebkuru ātrvilciena ICE reisu maksā tikai 29 Eiro vienā virzienā. No Frankfurt am Main lidostas dzelzceļa stacijas ir tiešais vilciena reiss, kas divās stundās nonāk Freiburgā, no Frankfurtes centra ir iespējams doties uz Freiburgu arī ar autobusu. Vilcienu atiešanas laikus iespējams apskatīt www.bahn.de, biļetes var nopirkt kopā ar lidojumu www.lufthansa.de .

  • Ar AirBaltic: No Cīrihes lidostas (ZRH) uz Freiburgu var nokļūt ar vilcienu 2 stundās, mainot vilcienu Bāzelē. Starp abām pilsētām ir pieejams arī autobuss www.flixbus.com . No Štutgartes lidostas (STR) uz Freiburgu var nokļūt ar vilcienu 2 stundās. Starp abām pilsētām ir pieejams arī autobuss www.flixbus.com .

  • Ar Ryanair: No Frankfurtes (HHN) cenas sākot no 50 Eiro abos virzienos, bez nododamās bagāžas. Ar sabiedrisko transportu ieteicamākā nokļūšana Freiburgā ir ar Hahn-Express uz Mannheim, no kurienes ar ātrvilcienu ICE bez pārsēšanās var doties uz Freiburgu. Lidostas Shuttle uz Mannheim maksā 20 Eiro vienā vai 36 Eiro, ja pērk uzreiz abos virzienos. Savukārt, vilciens no Mannheim uz Freiburgu maksā sākot no 29 Eiro vienā virzienā. Grupām līdz pat pieciem cilvēkiem, ja nav iebildumu divas reizes mainīt vilcienus, lētāk ir pirkt Baden-Würtemberg Ticket diennakts biļeti. Tā maksā 23 Eiro vienai personai un tikai 4 Eiro papildus par katru nākamo personu.

   No Ķelnes / Bonnas, cenas sākot no 50 Eiro abos virzienos, bez nododamās bagāžas. Ja uz Freiburgu tālāk brauksiet ar sabiedrisko transportu, tad šis ir daudz ērtāk nekā no Hānas lidostas. Tālāk uz Freiburgu iespējams nokļūt ar vilcienu, ātrvilcienu var ņemt no Ķelnes centrālās stacijas, 3h ir sasniedzama Freiburga.

 3. Ka tikt uz Bērzaini ar automašīnu?
  Ja brauciet bez nakšņošanas no Latvijas, tad 24 stundās būsiet Freiburgā. Izbraucot no rīta un nakšņojot Polijā vai Čehijā, nākamās dienas vakarā būsiet Freiburgā. Noderīgi ir zināt, ka svētdienās uz Vācijas ātrceļiem ir aizliegts braukt smagajiem transportiem. Tas ievērojami samazina sastrēgumus un paātrina pārvietošanos vieglajiem auto.

 4. Kā tikt uz Bērzaini ar prāmi?
  No Liepājas un Ventspils prāmis Jūs mazliet vairāk kā diennakts laikā ar auto nogādās Vācijā. Tālāk 8 stundas ar auto un Jūs būsiet Freiburgā. Prāmju atiešanas laiki un biļetes: www.stenaline.lv/No-Latvijas.

 5. Kā tikt uz Bērzaini ar autobusu?
  Ecolines no Rīgas un Freiburgu iespējams nokļūt bez pārsēšanās. Cenas sākot no 200 Eiro abos virzienos. Izbraukšanas laiki un biļetes – www.ecolines.net.

  Zemāk ir saites, kas varētu Jums noderēt, meklējot ceļu uz Bērzaini:

  • bahn.com : vilciena biļetes. Cenas aug, tuvojoties brauciena datumiem.
  • blablacar.com : mājaslapa, kur iespējams būt līdzbraucējam, kādam autovadītājam. Tā ir ļoti izplatīta platforma visā Vācijā, nepieciešama reģistrācija.
  • flixbus.com : visērtāk nokļūt no Strasbūras uz Freiburgu ar šo. Cenas aug, tuvojoties brauciena datumiem.
  • ouibus.com : vēl viena autobusu kompānija
Nodibinājumam 2x2 ir piešķirts sabiedriskā labuma statuss. Ja Tev ir iespēja atbalstīt semināru, būsim ļoti pateicīgi!