X

Vadības komanda

Lai Pasaules latviešu jaunatnes seminārs 2x2 noritētu veiksmīgi, ir svarīgi sadalīt pienākumus starp cilvēkiem, kas palīdz nometnes organizēšanā gan plānojot to, gan arī pašas nometnes laikā. Mums ir sparīga atbalsta komanda, kas pielikusi savu roku, lai 2020. gada ziemas nometne varētu notikt!

Jānis LazovskisJānis Lazovskis

Jānis Lazovskis Nometnes vadītājs

Man 2x2 ir personīgu jautājumu prasīšana: Kas es esmu? Kur ir manas mājas? Vai es esmu īsts latvietis? Kāpēc rotaļu "pankūkas" dejo pāros, bet pankūkas es vienmēr cepu viens pats? Tāpec mājās sagatavo jautājumus (un pankūkas) un brauc uz 2x2 dalīties! Atgriezties garantēts ar mierinošiem un garšīgiem risinājumiem.
Lizete ValdmaneLizete Valdmane

Lizete Valdmane Administratore

Esmu sajūsmā, ka 2x2 nometne atsāksies Kanādā 2019. gada vasarā! Es gribēju piedalīties šīs nometnes rīkošanā, jo tā dos iespēju savest kopā foršus latviešus no visām pasaules malām. Esmu lepna būt latviete, un uzaugot Kanādā, latvietība ir paplašinājusi manu dzīvi, manas draudzības, dabas mīlestību, un izpratni par citām tautām. Dejošana ir viens no maniem lielākiem priekiem, un latviešu polkas solis ir nepieciešams manam dejas priekam!
Kristīna PuteneKristīna Putene

Kristīna Putene Programmas vadītāja

2x2 ir vieta kur manī nostiprinājās pārliecība, ka latvietība manu dzīvi padara bagātu un interesantu. Visos četros 2x2, kur esmu piedalījusies, dziedāju, dancoju, mācījos, draudzējos un dzīvoju tā, ka no ikkatras minūtes guvu visu, ko bija iespējams. Priecājos, ka šogad man ir iespēja palīdzēt veidot programmu 2x2 Kanādā un novēlu, lai visiem dalībniekiem tā dod pārliecību, ka viņu dzīve būs bagātāka un interesantāka tādēļ, ka viņi kopj savu latvietību.
Inga UpeslāceInga Upeslāce

Inga Upeslāce Programmas vadītāja

2x2 nometnēs nodibināju tās draudzības un saites, kuras visspilgtāk ietekmēja manu dzīvi. Ar prieku tagad sastrādāju ar Kristīnu, lai veidotu pēc iespējas saistošu programmu 2x2 semināram Kanādā. Ceru, ka katrs dalībnieks atradīs sev kautko kas interesē, kas iedvesmo, kas mudina uz darbību, kas iepriecina.
Līva ZemīteLīva Zemīte

Līva Zemīte Dalībnieku koordinatore

2x2 nometnes Latvijā pilnīgi mainīja manu attiecību pret Latviju un kā es saredzu savu lomu tur - tās man deva iespēju iepazīt jaunus mūža draugus, baudīt savu latvietību un iedvesmoja mani spert soļus uz Latviju, kur nesen pavadīju pus gadu. Tagad nevaru sagaidīt palīdzēt īstenot 2x2 Kanādā, un zinu, ka ikkatrs dalībnieks tur varēs atrast to pašu iedvesmi kā es!

Ieviržu un projektu vadītāji

Ieviržu vadītāji ir tie, kas Pasaules latviešu jaunatnes semināra 2x2 laikā sniegs tev jaunas zināšanas, provocēs uz diskusijām un noteikti liks padomāt par daudzām potenciālām iespējām. Projektu vadītāji būs tie, kas ar savām praktiskajām zināšanām ļaus tev aktīvi darboties un pilnveidot tavas prasmes darbojoties kopā.

Agita BergaAgita Berga

Agita Berga Aktīvā atpūta dabā

2x2 ir par satikšanos. Par satikšanos ar citiem jauniem, uzņēmīgiem, dedzīgiem latviešiem no visas pasaules un arī par sevis satikšanu, sava iekšējā latviskuma meklēšanu. Par to, kā katrs un visi kopā varam darīt lielas lietas. Vai tu jau esi pieteicies?
Juris GogulisJuris Gogulis

Juris Gogulis Tautas dejas

Dzimis Dobelē, bet dejotāja gaitas uzsācis Olainē 17 gadu vecumā. Savā kumodē turu divas augstākās izglītības, bet lielāks prieks ir par vienu - horeogrāfa kvalifikāciju, ko ieguvu Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā.
Esmu traks uz sapņiem! Mani iedvesmo cilvēki, kuri īsteno citiem neiespējamo; cenšos darīt un radīt to pašu. Cilvēks ir mana lielākā vērtība!
Madara MazjāneMadara Mazjāne

Madara Mazjāne Pašizziņa

2x2 ir nedēļa iedvesmas, līdz malām pilna ar atkalsatikšanās un jaunsatikšanās prieku. Tā ir nedēļa, kurā daudzas ikdienišķās un pašsaprotamās lietas un norises sevī un ap sevi ieraudzīt pavisam citā gaismā; nedēļa, kurā uzkrātais iedrošinājums un spēks būs klātesošs visa nākošā gada garumā. Atbrauc! Tev noteikti patiks!
Arta BalodeArta Balode

Arta Balode Blogosfēra

Godīgi varu teikt, ka 2x2 ir bijis pats brīnišķīgākais nejaušais atradums, kuru atklāju 2015. gada vasarā. Šī semināra laikā mēs paspējām izdarīt tik daudz - danči, dziesmas, ekskursijas, laivu braucieni, vieslektori.. visu nemaz nevaru uzskaitīt. Un, kas ir svarīgi, itin visā bija šī īpašā latvietības un kopības sajūta, kas uzlādēja tik pamatīgi, ka tā neizzūd ilgi un liek smaidīt vēl ziemā.
Aiga VeckalneAiga Veckalne

Aiga Veckalne Valoda

Latviešu valoda ir manas saknes, izglītība, aizraušanās un arī mana nodarbošanās. Mans darbs norit vārdu pasaulē (studējot doktorantūrā, rakstot, tulkojot, rediģējot, vadot lekcijas un seminārus), un ar vārdu, Jāni Peteru citējot, “var dibināt pili un pierunāt tumsu, lai spīd”.

Valodas ievirzē būs interesanti gan tiem, kuri vēlas uzlabot valodas zināšanas un mācīties gramatiku, gan tiem, kuri vēlas uzzināt vairāk par valodu, tās vēsturi, attīstību, jaunākajām tendencēm un iedarbīgas valodas padomiem.

2x2 – tā ir spēcīga enerģija, tīrs un nesamākslots prieks, zināšanu apguve un kopā radīšana, smaids un dziesma nedēļas garumā, iedvesma visam turpmākajam gadam, jauni draugi un iedvesmojoši cilvēki.

Vitauts StraupeVitauts Straupe

Vitauts Straupe Rotkalšana

Mana pieredze ir 15 reizes 3x3 nometnēs un 4 reizes 2x2 nometnes, divas no tăm ASV - Rietumvirdžīnijā un Malibū. Pirms 25 gadiem ar sievu Initu Straupi dibinājām uzņēmumu Baltu Rotas. Bilde ir no Nameja Gredzena filmēšanas laukuma. 2x2 Kanādā ceru par mūsu senču rotām Iemācīt visu cik paspēšu nedēļas laikā.
Kika NīgalaKika Nīgala

Kika Nīgala Māksla visiem

Esmu māksliniece, mākslas atbalstītāja, un mākslas pedagogs. Latviete no Ņujorkas, kas tagad dzīvo Meinas štatā, ASV ar savām divām meitām. Gleznoju, rakstu, muļļāju mālus, nodarbojos ar vienalga ko, kas mani iespaido vai pievelk. Bez mākslas nav jēgas. Esmu piedalījusies neskaitāmas reizes 3x3 nometnēs ASV, bet šī būs pirmā reize 2x2.
Krisīte SkareKrisīte Skare

Krisīte Skare Koris

Man ir augstākā izglītiba mūzikā un pedagoģijā, esmu bijusi 2017.g. ASV Dziesmu svētku mūzikas nozares mākslinieciskā vadītāja, vadu Bostonas latviešu kori un un piedalos folkansamlbī „Maldugunis“. Man ir bijis patiess prieks darboties ar jauniešiem Katskiļu vasaras nometnē, Garezerā, un Bostonas latviešu skolā kopš 2006.gada. Esmu sajūsmināta piedalīties 2x2 nometnē pirmo reizi un ar nepacietību gaidu mūsu ar kopīgiem spēkiem veidoto gala rezultātu!
Dace MažeikaDace Mažeika

Dace Mažeika Latviskās gadskārtas svinēšana 21. gadsimtā

Esmu dzimusi un augusi Latvijā, bet pēdējos 18 gadus dzīvesbiedra darba dēļ esam dzīvojuši dažādās pasaules valstīs, tāpēc mūsu mājas ir bijusi mūsu ģimene. Līdzās valodai vienmēr bijis svarīgi nodot nākamajai paaudzei arī to, ko mēs paši ar vīru vienmēr esam jutuši kā būtisku mūsu latviskuma sastāvdaļu - dziesmas, tradīcijas un latviskās folkloras izpratni. Tā sagadījies, ka domubiedrus latviskās dzīves svinēšanai esam atraduši vairākās valstīs un priecājamies dalīties ar savu pūru, ko labprāt darīšu arī kopā ar tiem jauniešiem, kas par vienu no sava latviskuma stūrakmeņiem ir izvēlējušies 2x2!
Beta LudvikaBeta Ludvika

Beta Ludvika Kultūra un māksla

Es esmu dzimusi un augusi Rīgā, padomju varas laikā. Emigrēju uz Kanādu kad man bija 14. gadi, kopā ar vecākiem, kas tika tai laikā izsūtīti no Padomju savienības nepareizās politiskās nostājas dēļ. Esmu mācījusies Ontario College of Art and Design, un šodien nodarbojos ar rotu dizainu, taisot un pārdodot savas rotas USA, Kanādā un Eiropā. Man interesē dažāda veida māksla un blakus rotām es arī brīvā laikā gleznoju un zīmēju. Es šobrīd dzīvoju Hamiltonā, Ontario ar vīru un diviem bērniem.
Inta ŠķinķeInta Šķinķe

Inta Šķinķe Vadi sevi, vadi citus

Priecājos, ka pēc ilga patraukuma man vēlreiz ir iespēja darboties 2x2 pasaulē! Gan ka dalībniecei, gan kā daļai no vadības loka, man no 2x2 nometnēm paliek spoža atmiņa - kopābūšanas prieks, iespējas iepazīties ar latvisko dzīves ziņu un latviskām tradīcijām, pozitīvais enerģijas lādiņš, bezgala daudz smieklu, un smieklīgi maz miega! 2x2 nometnē Kanādā gaidu dalīties savā vadīšanas, komandas veicināšanas un komunikācijas pieredzē - ievirzē Vadi sevi, vadi citus. Gaidu satikt senos draugus, iepazīt jaunus draugus, un ar visiem kopā piedzīvot 2x2 nometnes burvību!
Edgars KiršsEdgars Kiršs

Edgars Kiršs Vēsture un politika

Dzimis un audzis Toronto, pats piedalījos trīs 2x2 nometnēs - Boltonā, Vankūverā, un Venecuēlā, kur visās izvēlējos vēstures ievirzi. Vēl arvien vēsture ir mana aizraušanās; to mācu kopš 1985. gada. Mani iedvesmo jaunu cilvēku domāšana un jautājumu risināšana. Ceru, kopā ar ievirzes dalībniekiem, aizrauties ar vēsturi un politiku šovasar Saulainē.
Jānis BergsJānis Bergs

Jānis Bergs Uzņēmējdarbība

Es jau ceturto gadu dzīvoju Denverā, ASV, un vadu Latvijas uzņēmumu www.saftehnika.com Ziemeļamerikas filiāli. Man fascinē ideja par Latviju kā valsti, kurā izdomā un ražo produktus un tos pārdod lielos pasaules tirgos. Laikā ASV esmu saticis daudzus Latvijas un ASV uzņēmējus un arī pats uz savas ādas izbaudījis, kā ir latviešu uzņēmējam attīstīt biznesu ASV. Labprāt iesaistās 2x2 nometnē, jo uzskatu,ka Latvijai nepieciešami jauni un spēcīgi uzņēmēji, kuri būtu gan latviski, gan atvērti pasaulei. 
Mirdza AvensMirdza Avens

Mirdza Avens Rokdarbi

2x2 rokdarbu ievirzes vadīšana savienos vairākas man svarīgas tēmas: rokdarbi, latviskums, sabiedrība, mācīšana. Man vienmēr patikuši latviskie raksti, rokdarbi un strādāt ar rokām. Šūt iemācījos Latviešu skolā Hamiltonā un prievītes aust Garezerā. No tā radās griba aust tautas tērpus un šūt. Esmu piedalījusies vairākās 2x2 un 3x3 nometnēs, kas man deva iespēju iedziļināties latviskajās rokdarbu zināšanās, kā arī satikt līdzīgi domājošus cilvēkus. Gribu dalīties un iedvesmot jauniešus, kā arī pati esmu iedvesmota.
Gints GrinbergsGints Grinbergs

Gints Grinbergs Metāldarbi

Edgars BartulānsEdgars Bartulāns

Edgars Bartulāns Video

Dzimis un audzis Latvijā, Rīgā. Tāda sajūta, ka viens no retajiem, jo cik dzirdu sev apkārt visi ir auguši laukos un tikai vēlāk pārvākušies uz Rīgu. Šī būs mana otrā reize piedaloties 2x2 nometnē, kā videogrāfijas projekta vadītājam un esmu sajūsmā par šādu iespēju. Ar videogrāfiju nodarbojos, kādus piecus gadus, un ar lielāko prieku dalos visās savās zināšanās par to, lai veicinātu interesi par video filmēšanu, filmām un kino kopumā. Filmas ir mana kaislība. Es varu skatīties vecas klasikas un jaunus grāvējus. No franču new wave līdz Aquaman. Man vienkārši patīk filmas un tas kā tās spēj uzburt jaunas un interesantas pasaules. Tieši to es cenšos panākt savā ikdienā un es ceru, ka man daļiņu no tā sanāks arī nodot tālāk.
Indra EkmaneIndra Ekmane

Indra Ekmane Globālais latvietis

Dzimusi Vācijā, uzaugusi Arizonā, dzīvojusi Sietlā, Pitsburgā, Vašingtonā, DC, Rīgā, Špoģos un tagad Mineapolē, nosaukums "globālā latviete" piestāv man. Ieguvu savu doktorgrādu Vašingtonas Universitātes Džeksona Starptautisko sakaru fakultātē 2017.gadā. Es pētu kultūru, identitāti un etnisko integrāciju Latvijā, kā arī diasporas un immigrantu sabiedrības Baltijā un ASV. Esmu redektore sabiedriskājos mēdijos (PRI's The World), un pētniece Starptautiskājā politikas pēctniecības institūtā (Foreign Policy Research Institute). Arī esmu direktore Rietumkrasta latviešu izglītības centra vasaras vidusskolā ,,Kursa", programma, kas piedāvā jauniešiem iespēju attīstīt savu latvisko mantojumu.
Nodibinājumam 2x2 ir piešķirts sabiedriskā labuma statuss. Ja Tev ir iespēja atbalstīt semināru, būsim ļoti pateicīgi!