X

Kas? Kad? Kur un kā?

 1. Kas ir 2x2?
  Pasaules latviešu jaunatnes seminārs 2x2 apvieno Latvijā un ārpus Latvijas dzīvojošos latviešu jauniešus.

 2. Kad un kur notiks Kanādas Pasaules latviešu jaunatnes seminārs 2x2?
  Tas norisināsies no 2019. gada 26. jūnija līdz 3. jūlijam Kanādā, Saulainē, tieši pirms dziesmu svētkiem.

 3. Kāda vecuma jauniešiem nometne ir paredzēta? 
  No 19 līdz 30 gadiem.

 4. Kā varēs nokļūt līdz 2x2 semināra norises vietai?
  Saulaines nometne atrodas apmēram pusotras stundas braucienā no Toronto centra, vai stundas braucienā no Toronto galvēnās lidostas (Pearson). Saulaini var atrast google maps ierakstot: Camp Saulaine, 5813 Side Rd 20, Utopia, ON L0M 1T0. Uz Saulaini ir jānokļūst pašam, vai arī būs iespēja uz semināra norises vietu 26. jūnijā doties ar organizētu autobusu no Toronto. Mēs piedāvāsim autobusu no Toronto centra uz Saulaini 26. jūnijā, kā arī autobusu no Saulaines atpakaļ uz Toronto 3. jūlijā.

 5. Kas ir ievirzes?
  Ievirzes norisinās no rīta un tiek organizētas kā diskusijas. Tās vada savas nozares profesionāļi. Katrs dalībnieks izvēlās piedalīties 1 ievirzē visu semināra laiku. Plānotās ievirzes: Vēsture/ politika, Es un Tu, Vadi sevi, vadi citus, Globālais latvietis, Kultūra un Māksla, Valoda kā arī Tautiskais mantojums. Izvēlēties kurā darbosies var pieteikšanas anketā. Dalībnieku skaits ir ierobežots katrā ievirzē; jo agrāk piesakās, jo lielāka iespēja, ka varēs piedalīties iecerētā ievirzē.

 6. Kas ir projekti? 
  Projekti norisinās dienas otrajā daļā un ļauj dalībniekiem praktiski apgūst kādu no piedāvātajiem amatiem. Katrs dalībnieks izvēlās piedalīties 1 projektā visu semināra laiku. Plānotie projekti: Aktīvā atpūta dabā, Koris, Tautas dejas, Personīgā māksla, Žurnālistika un Rotkalšana. Izvēlēties kurā darbosies var pieteikšanas anketā. Dalībnieku skaits ir ierobežots katrā projektā, jo agrāk piesakās, jo lielāka iespēja, ka varēs piedalīties iecerētā projektā.

 7. Kādas valodas zināšanas ir vajadzīgas?
  Seminārs pulcēs latviešus no visas pasaules, tāpēc valodas līmenis katram var būt atšķirīgs. Neuztraucies, semināra laikā būs iespējams pilnveidot savas valodas prasmes draudzīgā un atbalstošā sabiedrībā. Aizpildot anketu, būs nepieciešams norādīt latviešu valodas zināšanu līmeni.

 

Pieteikšanās. Dalības maksa. Stipendija.

 1. Kā var pieteikties 2x2 semināram?
  Reģistrējies mājas lapā 2x2pasaule.lv vai rakstot info@2x2pasaule.lv

 2. Kāda ir dalības maksa 2x2 seminārā?
  Dalības maksa līdz ir 400 EUR/ 600 CAD/ 440 USD. 
Ja kādu iemeslu dēļ nespēj segt visu dalības maksu, bet vēlies piedalīties nometnē, ir iespējams saņemt daļēju stipendiju, aizpildot šo formu https://goo.gl/forms/6QmftqDZfL3DtQ1t1. Iesakām vērsties arī pie vietējām latviešu apvienībām ar lūgumu atbalstīt Tavu dalību seminārā.

 3. Vai pieteikumu stipendijai var veikt jebkurš interesents?
  Jā, pieteikties stipendijai var ikviens, kurš vēlas piedalīties 2x2 seminārā un kurš savādāk pats nevarētu segt dalības maksu.

 4. Dalībniekiem no ASV
  ALAs stipendijai var pieteikties rakstot Andrai Zommerei, azommers@sbcglobal.net. Jauniešiem lūdz uzrakstīt 2-3 paragrāfu pamatojumu, kāpēc viņš/viņa grib piedalīties 2x2 un ko tas viņiem dos tālāk latviskā dzīvē.
  Ir 6 stipendijas palikušas 2x2 nometnei Kanadā, par $250 katra.
  Stipendijas var arī pieprasīt no katra centra vietējām organizācijām.

 5. Dalībniekiem no Kanādas
  LNAK stipendijas pieteikšanās ankete ir atrodama LNAK mājaslapā, Izglītības fonda daļā http://www.lnak.net/lv/izglitibas-fonds/vasaras-stipendijas.
  Kanādas Latviešu Centrs Toronto piedāvā stipendijas. Pieprasījuma lapa atrodama KLCT mājaslapā http://www.latviancentre.org/klct-stipendijas-fonds/

 6. Līdz kuram datumam nepieciešams veikt dalības maksu?
  Dalības maksu ir nepieciešams veikt divu nedēļu laikā. Ja tas nav iespējams, tad par apmaksas datumu var vienoties atsevišķi.

 7. Kā var veikt apmaksu?
  Pieteikšanās anketā iespēja norādīt, vai dalības maksa tiks pārskaitīta ASV dolāros, Kanādas dolāros, vai eiro. Atkarībā no izvēlētās valūtas, jums tiks piesūtīts rēķins ar attiecīgā konta informāciju. Dibinājumam 2x2 ir bankas konti Latvijā (Swedbank), ASV (Mineapoles latviešu kredītsbiedrībā) un Kanādā (Toronto latviešu kredītsabiedrībā), uz kuriem dalības maksa tiks pārskaitīta.

 

Papildus informācija

 1. Kas ir tās lietas, ko nepieciešams ņemt līdzi uz semināru?
  Noteikti labs garastāvoklis! Ēdināšana un gultasvietas tiks nodrošinātas. Lūdzu, paņem savu guļammaisu (ceļotājiem no Latvijas guļammaisus nodrošināsim).

 2. Kas tomēr vēl varētu noderēt?
  Siltākas drēbes;
  Lietus drēbes;
  Ērti apavi;
  Higiēnas preces;
  Kāds latvisks elements(tautastērps, ja ir) vai svētku drānas;
  Ja ir iespēja un vēlies, droši paņem arī savu mūzikas instrumentu, lai kopīgi saspēlētu ar citiem dalībniekiem!
  Gultas veļa: guļammaiss un spilvenis. Ja jums ir vajadzīga gultas veļa un nevarēsiet to paši sagādāt, lūdzu atzīmējiet pieteikšanas anketā, un mēs palīdzēsim to sagādāt.

 3. Kas rīko 2x2?
  2x2 organizēšana ir balstīta uz brīvprātības principa - visi organizatori to dara brīvprātīgi. 2x2 komandā ir ap 20 organizatoru un vadības pārstāvju. Ar visiem organizatoriem un vadības pārstāvjiem var iepazīties sadaļā Vadība.

 4. Kāpēc vecums ir 19-30 gadiem, nevis 18-30, kā citos 2x2 semināros?
  Šis ir tieši saistīts ar Kanādas valsts likumiem. Kanādā jaunieši, kas ir jaunāki par 19 gadiem ir pakļauti cikiem likumiem un tas nozīmē, ka ir stingrāki uzturēšanās noteikumi un atbildības visos līmeņos.

 5. Es gribu būt gan 2x2 gan Toronto dziesmu svētkos. Vai tos var apvienot?
  Toronto dziesmu svētki sākas 4. jūlijā un 2x2 beigsies 3. jūlijā, tā kā notikumi nenotiek vienlaicīgi. Dziesmu svētki notiks Toronto pilsētas centrā, apmēram pusotru stundu no Saulaines nometnes. Iespējams, ka atsevišķām dziesmu svētku dalībnieku grupām būs mēģinājumi pirms dziesmu svētku atklāšanas, kas varētu būt tajā pašā laikā, kad 2x2 pasākumi, bet tas jums pašiem ir jāprecizē ar jūsu grupu. Visi kopējie dziesmu svētku notikumi sākas dienu pēc 2x2 noslēguma. Ja būs nepieciešams, mēs palīdzēsim nodrošināt transportu uz Toronto pilsētas centru pēc 2x2 noslēguma.
Nodibinājumam 2x2 ir piešķirts sabiedriskā labuma statuss. Ja Tev ir iespēja atbalstīt semināru, būsim ļoti pateicīgi!