X

Ievirzes

Ievirzes ir izzinošas lekcijas un diskusijas ar dažādu nozaru speciālistiem, kuras notiek nometnes rīta posmā. Dalībnieks izvēlas vienu ievirzi no 7 iespējām: uzņēmīgie latvieši, kultūra un māksla, politika un sabiedrība, es un tu, kritiskā domāšana un argumentācija, valoda un vadi sevi, vadi citus

Es un tu Madara Mazjāne

Latvietim vienmēr ir bijušas svarīgas 4 dabas stihijas - zeme, gaiss, ūdens un uguns. Šīs četras stihijas ir mūsos ikvienā - dažādos veidolos, izpausmēs, attiecībās un mijiedarbībās. Vērojošie - zemes, pacietīgie un maigie - ūdens, entuziastiskie un enerģijas pilnie - uguns un straujie - gaisa cilvēki tiksies ievirzē "Es un Tu", lai atklātu un pētītu katrs savu stihiju, tās dominanci mūsu raksturos un savstarpējās attiecībās, uzvedību modeļos un veidos - kā tiekam galā ar dzīves izaicinājumiem. Caur pieredzi un dažādiem uzdevumiem mācīsimies, kā izzināt un izprast ne tikai savus talantus un spējas, bet arī veidus - kā pārstāt "kāpt uz vieniem un tiem pašiem grābekļiem", lai Latvijas 100gadē varam iesoļot pārliecinātāki, zinošāki, sirdsmierīgāki un laimīgaki Latvieši.
Madara MazjāneMadara Mazjāne

Kultūra un māksla Eva Johansone

2018. gada Kultūras ievirze būs veltīta kino. Kultūras ievirzes dalībniekiem būs iespēja noskatīties jaunākās latviešu filmas, kas tapušas “Latvijas filmas - Latvijas simtgadei” ietvaros un kopā ar filmu veidotājiem un varoņiem diskutēt par dažādajiem vēstures periodiem, tēliem, cilvēkiem, kas atveidoti filmās. Ieraudzīsim Latviju caur kino.Kopīgi aplūkosim būtiskākos aizgājušā gada notikumus teātrī, mūzikā, vizuālajā mākslā, kino un diskutēsim par Latvijas simtgadi un kultūru.
Eva JohansoneEva Johansone

Kritiskā domāšana un argumentācija Juris Baltačs

Pēdējo gadu laikā arvien biežāk nākas dzirdēt, ka esam nonākuši pēc-patiesības laikmetā, jo māņi ir visaprkārt - uztura bagātinātāju solījumi, nepatiesas ziņas, politiska propaganda utt. Šajā ievirzē, ko pagājušās nometnes dalībnieki novērtēja ar 9,3 no 10, kopā ar pienācīgu smieklu devu, apgūsi metožu kopumu, kas ļauj nošķirt signālu no trokšņa - neuzķerties uz (lētiem) retorikas trikiem, saprast, kam ir vērts ticēt mūsdienu informācijas pārbagātībā un kā pašam skaidri un pārliecinoši noformulēt savu viedokli.
Juris BaltačsJuris Baltačs

Vadi sevi, vadi citus Vanda Dauksta

Kādas īpašības piemīt veiksmīgam vadītājam/"līderim"? Drosme, noteiktība, parauguzvedība, harisma, vīzija...kas vēl? Kādu lomu spēlē spēja motivēt? Vadīt komandu? Uzticība? Mudinājumi uz izaugsmi? Atzinības izteikšana?  Lai vadītu citus, ir jāspēj arī vadīt sevi. Un lai vadītu sevi ir sevi jāpazīst. Iepazīsimies ar dažādiem cilvēku tipiem, ar savām vērtībām.  Ieskatīsimies savās spējās uzrunāt, uzklausīt, uzņemties atbildību…
Vanda DaukstaVanda Dauksta

Valoda Aiga Veckalne

„Manas valodas robežas ir manas pasaules robežas.“ (Ludvigs Vidgenšteins) Valodas ievirze ir īpaša, jo tajā satiekas gan nometnes dalībnieki, kuri vēlas uzlabot valodas zināšanas un mācīties gramatiku (A1, B1 zināšanu līmenis), gan tie, kuri latviski runā ļoti labi vai kuriem tā ir dzimtā valoda, un kuri vēlas uzzināt vairāk par valodu, tās vēsturi, attīstību, noderīgiem iedarbīgas un pareizas valodas padomiem, valodas rīkiem un tehnoloģijām, kuri vēlas tikties ar rakstniekiem, tulkotājiem, kuri vēlas pilnveidot stāstniecības prasmes. Būs spēles, diskusijas, vingrinājumi, stāsti, jautājumi, atbildes un - pārsteigumi!
Aiga VeckalneAiga Veckalne

Politika un sabiedrība Daunis Auers

Šogad atskatāmies uz sasniegto pēdējos 100 gados. Bet Latvijai izaicinājumu ir daudz un ir jāsāk domāt par to, kāda būs Latvija nākamajos 100 gados.  Kas mēs esam & kas mēs būsim? Kāda ir Latvijas loma pasaulē? Kāds būs labklājības līmenis? Un mūžsenais jautājums: par ko balsot? Kāda būs Latvia 2118? Meklēsim atbildes, izdomāsim risinājumus. Izveidosim ceļu karti uz pārtikušu un drošu nākotni.
Daunis AuersDaunis Auers

Uzņēmīgie latvieši Marija Ručevska

Tehnoloģiju jaunuzņēmumu (start-up) vidi veido nebeidzamā vēlme risināt problēmas un domāt globāli. Uzņēmējdarbības ievirzē, vērsīsim uzmanību tieši uz lielajām tēmām, kā, piemēram, veselība, ekoloģija, pilsētvides attīstība un drošība. Šīs ir aktuālas tēmas visā pasaulē zem kurām rodas arvien jaunas problēmas laikam ejot. Dalībniekiem būs iespēja iedziļināties tēmās, rast problēmas un potenciālos risinājumus. Nodarbības būs vairāk praktiskas, kā teorētiskas ar uzsvaru uz dizaina domāšanu, komandu darbu, pētījuma veikšanu un prototipēšanu.
Marija RučevskaMarija Ručevska

Projekti

Projekti ir praktiskas aktivitātes, kas katru pēcpusdienu ilgst 3 stundas. Dalībnieks izvēlas vienu no 10 iespējām: videogrāfija, mūsdienu latviešu virtuve, aktīvā atpūta dabā, žurnālistika, brunču un kreklu darināšana, podniecība, kokapstrāde, rotkalšana, teātris/improvizācija un folklora, danči un rotaļas.

Folklora, danči un rotaļas Dārta Apsīte

Kā noturēt savu latviskumu, dzīvojot starp steidzīgiem rītiem, neapēstām sviestmaizēm un pilsētmūriem? Latviskums noteikti neslēpjas tikai tautastērpā un ticējumu zināšanā. Tas var izpausties ikviena darbos, draugu pulkā kopīgi izdziedātās dziesmās un tikko ceptās āboļmaizēs. Šajā projektā meklēsim katrs savu Pilsētas Latvieti, izdziedāsim skaistākās latviešu tautasdziesmas un runāsim par tradīcijām - gan tām, kuras atdzimušas un turpina savu dzīvi arī mūsdienās, gan tām, kuras varam apgūt vairs tikai senākos folkloras materiālos vai nostāstos.
Dārta ApsīteDārta Apsīte

Aktīvā atpūta dabā Agita Berga

Aktīva atpūta dabā paredzēta jauniešiem, kas vēlas apgūt un izmēģināt jaunas prasmes, kas vēlas doties pie dabas, bet nezina, kur sākt. Projekts ļaus izvēdināt galvu un fiziski izkustēties intensīvā semināra programmas laikā. Projekts arī ļaus apgūt praktiskas iemaņas - piemēram kā orientēties ar karti un kompasu, kā iekārtot nometnes vietu nakšņošanai dabā, kā gatavoties pārgājieniem, kā "neatstāt pēdas"....
Agita BergaAgita Berga

Podniecība Krists Ozoliņš

"Podniecība ir process un rezultāts. Visredzamākais ir tieši šis rezultāts – gatavais darbs, kas sevī nes daudz informācijas to, kāds ir bijis darba process. Vispamanāmākās ir procesa tehniskās nianses – materiāls, apstrādes veids un tehnika, apdedzināšanas tehnika un izpildījums. Tas, kas nav pamanāms uzreiz, ir darba autora attieksme, nodoms vai pārdzīvojums darbu radot.
Šīgada projekta uzsvaru vēlos likt uz paša radīšanas procesa. Kādas domas mūsos mīt, veidojot traukus? Kādas ķermeniskās sajūtas mēs piedzīvojam? Kā mūsu garastāvoklis un noskaņojums ietekmē to, ko radām? Un otrādi – kā tas, ko izvēlamies darīt maina mūs un mūsu skatījumu uz sevi un pasauli?
Personiski man tieši šī - radīšanas pieredze un tās apzināšanās ir galvenais ieguvums, ikdienā darot šo darbu. Tā ir tā netveramā frāze: ‘roku darbs sniedz piepildījumu’, kuru atklāt būs šī projekta mērķis. Un kā šo pieeju, metodes un idejas izmantot savā ikdienā, lai vairāk iepazītu sevi un gūtu lielāku prieku tā, ko katrs darām."
Krists OzoliņšKrists Ozoliņš

Mūsdienu latviešu virtuve Māris Jansons

Mūsdienu Latvijas virtuve ir nemainīgs process. Nāk pavasaris, vasara. Rudeni nomaina ziema. Un tieši tas mūsu reģionā ir visizteiktākais un skaistākais. Mūsu augi un dārzeņi ir pieejami īsu brīdi, bet ar neatkārtojamu garšu - kāda nav nekur citur pasaulē. Šoreiz īpaši simtgadei piestrādāsim pie jaunu recepšu radīšanas - no kumelīšu saldējuma līdz mazsālītajiem gurķīšiem. Virtuves projekts ir interesants un patiešām dzīvē pēcāk pielietojams ikdienā.
Māris JansonsMāris Jansons

Teātris/improvizācija Jānis Skutelis

Improvizācijas teātra pamatā ir prasme sadarboties, kas sevī iekļauj sadzirdēšanu, savas domas skaidru izteikšanu, spēju sekot un būt tam, kam seko. Lai arī viss iepriekš minētais ir mūsu ikdienas sastāvdaļa, un tam vajadzētu būt mūsu pamatprasmju komplektā, ne vienmēr tas tā ir. Jebkurā gadījumā, kad satiekas cilvēki ar atšķirīgām pieredzēm un dažādās pasaules malās veidojušos izpratni par ikdienas procesiem - šis ir brīdis, kad jūsu prasmes var pārbaudīt pie lielas slodzes.  Bet var arī teikt, ka improvizācija ir ceļš, kā, iepriekš nesarunājot, iztāstīt stāstu.
Jānis Skutelis

Rotkalšana Vitauts Straupe

Jau izsenis baltu tautas grezni rotājušies. Mūsu rotas nebeidz pārsteigt ar formu, rakstiem un nozīmi. Mēs tās nēsājam, godinot pagātni un stāstot katrs savu latvietības stāstu.  Kopsim savas saknes un iepīsim spēku rotās arī šogad 2x2 seminārā, veidojot katrs savu Nameja gredzenu.
Vitauts Straupe

Videogrāfija Artūrs Vanags

Mums apkārt ir daudz mirkļu un stāstu, kuri atnāk un aiziet. Mēs tikai varam tos novērot, izjust un reaģēt. Taču kā būtu, ja mēs spētu tos iemūžināt? Kā šos mirkļus izjustu citi? Videogrāfijas projektā mācīsimies medīt šos mirkļus un radīt paši savu stāstu.
Artūrs VanagsArtūrs Vanags

Kreklkleitas Ieva Liepa

Lins ir ne tikai paklausīgs audums, bet arī rada tīkamu sajūtu tā valkātājam. Šajā projektā palasīsim, ko par krekliem saka tautasdziesmās un ticējumos, apgūsim, kā agrāk šuva vīles, kā arī ļausim vaļu nelielai fantāzijai, lai kopīgiem spēkiem uzšūtu sev kleitu, kam par pamatu ņemta arheoloģiskā krekla piegrieztne.
Ieva LiepaIeva Liepa

Žurnālistika

Kokapstrāde

Nodibinājumam 2x2 ir piešķirts sabiedriskā labuma statuss. Ja Tev ir iespēja atbalstīt semināru, būsim ļoti pateicīgi!