X

Pasaules latviešu jaunatnes seminārs 2x2 – Mans Latvijas stāsts
11. - 17. jūlijs

„2x2” nometne tika izveidota pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados, un toreiz pulcēja trimdas latviešus ASV, bet 2015. gada vasarā, semināram pirmo reizi norisinoties Latvijā, „2x2” guva lielu atsaucību, tāpēc arī 2016. un 2017. gadā tas notika Latvijā. 2018. gadā nometnes laiku pavadīsim Zaļenieku muižā, kas atrodas aptuveni 70km attālumā no Rīgas, Jelgavas tuvumā. 2018. gada nometne būs lieliska iespēja baudīt savu latvietību visiem kopā - gan ārzemēs, gan arī Latvijā dzīvojošajiem latviešiem. Viens no „2x2” svarīgākajiem mērķiem ir jauniešiem sagādāt emocionālu pārdzīvojumu, kas veidotu ciešu kontaktu un piederības sajūtu latviešu draugiem, tautai un Latvijai. 

Par 2x2:
 • seminārs latviešu jauniešiem no 18-30 gadu vecumā;
 • 7 dienu garumā, no 11. - 17. jūlijam 2018. gada vasarā;
 • dzīvošana Zaļenieku muižā netālu no Jelgavas;
 • pārrunāsim politiku, kultūru, biznesu, dzīvi un daudz ko citu;
 • meklēsim savu latvisko identitāti;
 • dejosim, dziedāsim, skriesim pa mežu un draudzēsimies.
2x2 seminārs sastāv no intensīvas programmas:
 • rīta posmā ir ievirzes kurās dalībnieki piedalās lekcijās un pārrunas. Katrs dalībnieks izvēlās vienu no 7 ievirzēm(uzņēmīgie latvieši, kultūra un māksla, politika un sabiedrība, es un tu, kritiskā domāšana un argumentācija, valoda un vadi sevi, vadi citus), kurā piedalās katru dienu visas nedēļas garumā;
 • pēcpusdienas posmā ir dažādi projekti kas nozīmē aktīvas, praktiskas nodarbības. Katrs dalībieks izvēlas vienu no 10 projektiem(videogrāfija, mūsdienu latviešu virtuve, aktīvā atpūta dabā, žurnālistika, brunču un kreklu darināšana, podniecība, kokapstrāde, rotkalšana, teātris/improvizācija un folklora, danči un rotaļas), kurā piedalās katru dienu visas nedēļas garumā;
 • vakarā ir koplekcijas, nodarbības, spēles un dažādi pasākumi;
 • vena diena tiks veltīta izbraukumam - ekskursijai.

Programma būs piesātināta ar interesantiem, radošiem lektoriem, kuri semināra debatēs veicinās jauniešus domāt, runāt un darboties līdzi. Tiks veidotas diskusijas par Latvijas kultūru, par notikumiem politikā, par Latvijas simtgadi. Diskutēsim par latvisko dzīves ziņu, par to, kas ir latvietība, ko nozīmē būt latvietim šeit un ārpus Latvijas, latviskajām vērtībām un ne tikai.

Aktīvajās nodarbībās nu jau kā tradīcija izveidojusies iespēja kalt, dziedāt, dancot, gatavot, izbaudīt latvisko dzīves mākslu, orientēties dabā un vēl. Izbraukumos uz Vidzemes reģiona pilsētām būs iespēja iepazīt Latvijas dabu, tikties ar vietējiem uzņēmējiem un citiem iedvesmojošiem cilvēkiem. Un, protams, varēs baudīt Latvijas dabu. Vakaros jaunieši paši veidos un uzstāsies ar dažāda veida priekšnesumiem, parādot gan savus talantus, gan jaunās zināšanas, kuras būs iegūtas nometnē.

2x2 2018 VASARA

2x2 vadība darīs visu iespējamo, lai:
 • tu justos mīļi sagaidīts Latvijā;
 • tu iegūtu vērtīgu pieredzi nometnē;
 • tu justos iesasitīts nometnē un piederīgs 2x2 saimei;
 • tev būtu kur palikt pirms un pēc nometnes;
 • tev būtu pamats zem kājām.


Kā uzsver nometnes vadītājs Andris Grafs:

Es aicinu jauniešus no visas pasaules piedalīties simtgades 2x2 seminārā Latvijā. Es aicinu gan tos, kuri jau ir piedalījušies iepriekš, gan tos, kuriem tā būs jauna pieredze. Visiem tā būs vērienīga un iedvesmojoša pieredze, kas atstās pēdas – dziļāku izpratni par latvietību, jaunas zināšanas un intereses, domubiedrus, citam biznesa partnerus. Simtgades 2x2 vadmotīvs būs stāsts. Jo katram ir savs unikālais dzīves stāsts. Mēs klausāmies stāstus ikdienā, mēs tos stāstam citiem. Un mums katram ir un būs sava loma Latvijas stāstā. Jaunieši, es iedrošinu piedalīties simtgades 2x2 stāstā par kopīgu nākotni un pārmaiņu veikšanu Latvijai, par jaunu ideju radīšanu, par smiekliem, dejām un nopietnām diskusijām.

Vēlamies jauniešiem sagādāt jaunas zināšanas, rast degsmi par jaunām interesēm, saredzēt jaunas iespējas Latvijā un pasaulē. Ja gribi iepazīties ar latviešu draugiem vai izveidot jaunas iespējas dzīvē, ja grib izjust jaunas atklāsmes un emocijas, brauc uz 2x2 Latvijā!

Nodibinājumam 2x2 ir piešķirts sabiedriskā labuma statuss. Ja Tev ir iespēja atbalstīt semināru, būsim ļoti pateicīgi!