X

“2x2” nometne tika izveidota pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados, un toreiz pulcēja trimdas latviešus ASV, bet kopš 2015. gada “2x2” notiek Latvijā.

Pirmo reizi arī Latvijas ziemā ir iespēja satikties ar latviešu jauniešiem no visas pasaules, lai kopīgi veidotu sevi, Latviju un apkārtējo pasauli.

Pāris vārdos par 2x2:
 • seminārs latviešu jauniešiem no 18-30 gadu vecumā;
 • 5 dienu garumā, no 26. decembra - 1. janvārim 2017/2018. gada ziemā;
 • dzīvošana "Rezidence Kurzeme" mežā pie Talsiem;
 • pārrunāsim kultūru, biznesu, folkloru, dzīvi un daudz ko citu;
 • meklēsim savu latvisko identitāti;
 • dejosim, dziedāsim, skriesim pa mežu un draudzēsimies.

2015. gada vasarā, semināram pirmo reizi norisinoties Latvijā, “2x2” guva lielu atsaucību, tāpēc arī 2016. un 2017. gadā tas notika Latvijā.
2017. gada ziemā nometnes laiku pavadīsim mums jau pazīstamajā vietā, „Rezidence Kurzeme“, kas atrodas aptuveni 100km attālumā no Rīgas, Talsu tuvumā, un kur norisinājās arī 2016. gada vasaras nometne.

Viens no “2x2” svarīgākajiem mērķiem ir jauniešiem sagādāt emocionālu pārdzīvojumu, kas veidotu ciešu kontaktu un piederības sajūtu latviešu draugiem, tautai un Latvijai.

2x2 seminārs sastāv no intensīvas programmas:
 • rīta posmā ir ievirzes kurās dalībnieki piedalās lekcijās un pārrunas. Katrs dalībnieks izvēlās vienu ievirzi kurā piedalās katru dienu visas nometnes garumā;
 • pēcpusdienas posmā ir dažādi projekti kas nozīmē aktīvas, praktiskas nodarbības. Katrs dalībieks izvēlas vienu projektu kurā piedalās katru dienu visas nometnes garumā;
 • vakarā ir koplekcijas, nodarbības, spēles un dažādi pasākumi;
 • vena diena tiks veltīta izbraukumam - ekskursijai.

Programma būs piesātināta ar interesantiem, radošiem lektoriem, kuri nometnes debatēs veicinās jauniešus domāt, runāt un darboties līdzi. Tiks veidotas diskusijas par Latvijas kultūru, par notikumiem politikā, par Latvijas simtgadi. Diskutēsim par latvisko dzīves ziņu, par to, kas ir latvietība, ko nozīmē būt latvietim šeit un ārpus Latvijas, latviskajām vērtībām un ne tikai.

Aktīvajās nodarbībās nu jau kā tradīcija izveidojusies iespēja dziedāt, dancot, gatavot, izbaudīt latvisko dzīves mākslu, orientēties dabā un vēl. Vakaros jaunieši paši veidos un uzstāsies ar dažāda veida priekšnesumiem, parādot gan savus talantus, gan jaunās zināšanas, kuras būs iegūtas nometnē.

Šī ir nedēļa, kurā svinēt savu latvietību, apgūstot latviešu kultūru, izprotot tradīcijas, daudzinot latviešu bagāto kultūru un vēsturi un ļoti daudz dziedot.

Tomēr šeit netiek apspriesta tikai latviešu tradicionālā kultūra, šī ir arī iespēja diskutēt par mūsdienās nozīmīgiem jautājumiem Latvijā un pasaulē, gan ar saviem vienaudžiem, gan ar nozares speciālistiem – politiķiem, biznesmeņiem, ekonomistiem, mūziķiem, māksliniekiem, sportistiem, ceļotājiem, pavāriem un daudziem, daudziem citiem. 
2x2 vadība darīs visu iespējamo, lai:
 • tu justos mīļi sagaidīts Latvijā;
 • tu iegūtu vērtīgu pieredzi nometnē;
 • tu justos iesasitīts nometnē un piederīgs 2x2 saimei;
 • tev būtu kur palikt pirms un pēc nometnes;
 • tev būtu pamats zem kājām.


Kā uzsver nometnes padomes locekle Eva Johansone:

"2x2 ir mazliet atgriešanās pie sevis, saknēm un identitātes! Man un citiem, kuri brīvprātīgi organizē 2x2, rūp tautieši un mūsu plānu kopīga veidošana, nepazušana vienam no otra, pat tad, ja esam Austrālijā, Zviedrijā, Kanādā, Īrijā, Brazīlijā u.c. Šī ir vieta un laiks, kur satikties mums, latviešu jauniešiem, lai domātu par kopīgu nākotni - biznesā, tradīciju kopšanā, pilsoniskajās aktivitātēs - lai kur pasaulē mēs arī neatrastos!"

Vēlamies jauniešiem sagādāt jaunas zināšanas, rast degsmi par jaunām interesēm, saredzēt jaunas iespējas Latvijā un pasaulē. Ja gribi iepazīties ar latviešu draugiem vai izveidot jaunas iespējas dzīvē, ja grib izjust jaunas atklāsmes un emocijas, brauc uz ziemas 2x2 Latvijā!

Nodibinājumam 2x2 ir piešķirts sabiedriskā labuma statuss. Ja Tev ir iespēja atbalstīt semināru, būsim ļoti pateicīgi!